Nazwa użytkownika:    Hasło:   
center-left.png center-right.png
Przeszukaj stronę
blank.gif blank.gif
Logowanie
Instrukcja logowania do Librusa
blank.gif blank.gif
Logowanie
Instrukcja logowania do Office365
blank.gif blank.gif
Gazetka Szkolna
Pierwszy numer
Drugi numer
Trzeci numer
Czwarty numer
Piąty numer
Szósty numer
Siódmy numer
Ósmy numer
Dziewiąty numer
Dziesiąty numer
Jedenasty numer

Dwunasty numer/new!/

blank.gif blank.gif
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif blank.gif
Szkoła
Kontakt
Historia szkoły
Statut szkoły i dokumentacja
Harmonogram uroczystości szkolnych
Biblioteka
Klub szkolny
Egzamin gimnazjalny
Zajęcia pozalekcyjne i koła zainteresowań
konkursy przedmiotowe
konkursy wewnątrzszkolne
Plan zajęć WDŻ
Rekrutacja do PG2
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
Sport
Tematy projektów edukacyjnych
Archiwum
blank.gif blank.gif
Uczniowie
Samorząd
Wolontariat
Parlament młodzieży
Doradztwo zawodowe
Wykaz podręczników
blank.gif blank.gif
Nauczyciele
Dyrekcja szkoły
Nauczyciele
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Doradca zawodowy
blank.gif blank.gif
Rodzice
Rada rodziców
Informacje dla rodziców
Dyżury nauczycieli
Wykaz podręczników
blank.gif blank.gif
Różne
jaknie-jaktak/bloog/
Koło turystyczne
Prace uczniów
Materiały do egzaminu
blank.gif blank.gif
Ostatnie galerie:

Dzień Patrona Szkoły


Spotkanie z Izabellą ...


wycieczka zawodoznawc...


Mecz z Radomiakiem


Debata kandydatów do ...

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Panel sponsorów obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych - kliknij (+) aby otworzyć------>
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Konkurs Czytelniczy "Życie i twórczość Josepha Conrada"
NewsySejm RP ustanowił rok 2017 Rokiem Josepha Conrada. Jak napisano w uchwale, w swoich powieściach Conrad "pokazał wizję Europy bez granic, wyrażał europejskiego ducha polskości, oraz uczynił polskość dobrem powszechnym".
Joseph Conrad – właść. Józef Teodor Konrad Korzeniowski – był synem polskich patriotów, zesłańców syberyjskich, pisarzem zasłużonym dla kultury polskiej i światowej.
Świadomość polskiego pochodzenia wielkiego pisarza nie jest powszechna ani w naszym kraju, ani w Wielkiej Brytanii.
Tymczasem Conrad, pomimo iż opuścił ojczyznę w wielu 17 lat, uważał się za Polaka i wspierał polskie dążenia niepodległościowe.
Ustanowienie roku 2017 Rokiem Josepha Conrada ma być formą uczczenia 160-lecia urodzin pisarza.

Nasza szkoła, włączając się w obchody Roku Josepha Conrada proponuje młodzieży wzięcie udziału w konkursie czytelniczym, którego regulamin znajdziecie w załączniku. >>zobacz
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
NIEZWYKŁA LEKCJA HISTORII W PG 2
W poniedziałek 6 lutego klasa 1b wzięła udział w nietypowej lekcji historii. Na zajęciach gościła bowiem pani Katarzyna Solarska, pracownik Biura Informacji Turystycznej w Radomiu, która z wykształcenia i zamiłowania jest archeologiem. Obecnie pisze pracę doktorską. Zdradziła nam też, że przed tygodniem wróciła z Sudanu, gdzie prowadziła wykopaliska. Współpracuje z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Wspomaga również projekty edukacyjne skierowane do uczniów radomskich szkół.
Pani Katarzyna przeprowadziła lekcję na temat śladów prehistorii na Ziemi Radomskiej. Ogromną wiedzę pani archeolog o początkach kształtowania się naszej planety wzbogaciły slajdy prezentacji multimedialnej. Znalazły się na nich także informacje o mamutach z okolic Zwolenia, narzędziach krzemiennych z Krzemionek Opatowskich, pierwszych ozdobach, naczyniach i cmentarzyskach.
Młodzież obejrzała również krótki filmik stworzony przez uczennicę PG 12 w Radomiu, nagrodzony w tegorocznym projekcie archeologicznym. Film na temat rewolucji neolitycznej przedstawiał w zabawny sposób początki rolnictwa, a wszystko to widziane oczyma współczesnego nastolatka.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Zabawa noworoczna dla dzieci pracowników PG nr 2
Dnia 4 lutego 2017r. w sali widowiskowej naszej szkoły odbyła się zabawa noworoczna dla dzieci pracowników PG nr 2. Zespół teatralny "KAMELEON " ; wystawił bajkę ,,Mała smutna królewna‘’. Mikołaj rozdawał paczki ze słodyczami , na które wszyscy czekali z niecierpliwością. Szkolne wolontariuszki zapraszały do udziału w konkursach i zabawach. Tradycyjnie zapraszamy w przyszłym roku!
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
"Cybernauci" wylądowali u nas!
„Cybernauci” to kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci, to nowy projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym działaniem w projekcie jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce. U nas cykl ten rozpoczęło spotkanie poprowadzone 25 stycznia przez pana Jarosława Basaja dla rodziców uczniów z klasy 3b. Już wkrótce będą się szkolić uczniowie i nauczyciele. Jest to też okazja by pochwalić się naszym szkolnym projektem edukacyjnym i profilaktycznym „Bezpieczni w (S)sieci” realizowanym od kilku lat we wszystkich klasach przez jego autorkę – Małgorzatę Michalską. Wszystkich zainteresowanych tą tematyką zapraszamy do odwiedzenia strony „ Cybernautów” - http://cybernauci.edu.pl
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Jasełka w Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy
W piątek 13.01.2017r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej ,,Weterana Walki i Pracy” przy ul. Wyścigowej. Zespół teatralny ,,KAMELEON” pod opieką p. B. Wójcik i p. M. Rosińskiej przedstawił spektakl bożonarodzeniowy ,,Jasełka”. Najpiękniejsze kolędy zaśpiewał chór szkolny pod kierunkiem p. L. Krzyśka. Po występie uczennice ze szkolnego koła wolontariatu złożyły życzenia noworoczne oraz z okazji Święta Babci i Dziadka.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
THE ENGLISH CHALLENGE - finał
NewsyW dniu 13.01.2017 odbył się finał konkursu THE ENGLISH CHALLENGE organizowanego przez nasze gimnazjum. W siedzibie biblioteki AMERICAN CORNER rywalizowały ze sobą drużyny z 6 radomskich gimnazjów. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 10, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Publicznego Gimnazjum nr 12 a uczniowie naszego gimnazjum zajęli trzecie miejsce. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy zdobycia cennych nagród ufundowanych przez wydawnictwa Macmillan i Oxford University Press oraz bibliotekę American Corner w Radomiu.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Ogłoszenie komisji rekrutacyjnej z naboru do Projektu "Kreatywne zarządzanie karierą" realizowanego przez Gminę Miasta Radom, współfinansowanego ze środków EFS
NewsyDyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 im. z Oddziałami Integracyjnymi im. Andrzej Jerzego Czartoryskiego w Radomiu informuje, że w dniu 03.01.2017 r. o godz. 14.00 odbyło się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej, dotyczącego dokonania naboru uczestników Projektu „Kreatywne zarządzanie karierą” w ramach zadania „Utworzenie Szkolnych Punktów Informacji i Kariery” – zajęcia indywidualne, zajęcia grupowe z doradztwa edukacyjno – zawodowego, realizowanego przez Gminę Miasta Radomia na podstawie umowy nr RPMA.10.03.01-14-3996/15-00 zawartej dnia 20.07.2016 r. z Województwem Mazowieckim reprezentowanym przez Zarząd Województwa Mazowieckiego, w imieniu którego działa Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.
Działając zgodnie z wytycznymi „REGULAMINU REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE” komisja rekrutacyjna zakwalifikowała do udziału w zajęciach uczniów.
Lista osób zakwalifikowanych do zajęć w ramach projektu dostępna jest w sekretariacie szkoły.

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
CZYTANIE JEST ZABAWĄ cz. 3
Trzecie spotkanie czytelnicze gimnazjalistów z najmłodszymi odbiorcami książek było wyjątkowe z kilku względów. Po pierwsze to nie my odwiedziliśmy przedszkolaków, lecz oni odwiedzili nas. Przesympatyczne czterolatki w prawie pełnym składzie liczbowym wraz z kilkoma paniami weszły do budynku gimnazjum i z ciekawością zerkały na pomieszczenia mijane w drodze do Sali teatralnej, gdzie już na nich czekaliśmy. Po drugie, spotkanie odbyło się 19 grudnia, a więc tuż przed świętami, dlatego tej świątecznej atmosfery nie mogło zabraknąć również w przygotowanych przez nas tekstach literackich. Wybraliśmy do przeczytania wiersze i opowiadania mroźnej zimie oraz Gwiazdce. Część główną programu stanowiło jednak przedstawienie pt. „Idzie Mikołaj”. Przygotowaliśmy okolicznościowe ozdoby, prawdziwego Mikołaja oraz drobne upominki dla naszych małych słuchaczy. Po części literackiej dzieci ruszyły do zabawy przy strojeniu choinki. Kleiły i przymocowywały ozdoby świąteczne: bombki, aniołki, lampki, mikołaje… A wszystko przy piosenkach: „Pada śnieg, pada śnieg…, „Tup, tup po śniegu…, „Dziadek Mikołaj”. Maluchy pięknie i chętnie opowiadały o tradycjach świątecznych w ich domach, o swoich domowych przedświątecznych obowiązkach, o ulubionych potrawach i wymarzonych prezentach, które chciałyby znaleźć pod choinką. Zdradziły nam, że już jutro przedstawią swoim rodzicom jasełka bożonarodzeniowe. Dzięki rozmowie z nimi dowiedzieliśmy się, że wielu dzieciom bajki na dobranoc czytają tatusiowie. Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie pod przystrojoną wcześniej choinką. Nasi mali koledzy i małe koleżanki opuszczali gimnazjum w dobrych humorach i w miłym nastroju.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Ostatnio dodane filmy
Kompilacja - rajdy 14 do 17.
Kompilacja filmów z rajdów survivalowych od 14. do 17.
58 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
03.01.17
Czytelniczy flashmob
Książki nadal są przyjaciółmi, a dzielenie się nimi w ramach bookcrossingu jest fajne Uśmiech
155 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
27.10.16
Akademia z okazji 11. listopada - 2015 rok
Akademia z okazji 11. listopada poprowadzona przez p. Marcina Gawryjołka
755 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
14.11.15
Ślubowanie klas pierwszych
13. października 2013 roku odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych.
726 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
05.11.15
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Pogoda
blank.gif blank.gif
centerb-left.png centerb-right.png
center-left.png center-right.png
centerb-left.png centerb-right.png