Godło Narodowe

Logowanie

Logowanie

Comenius


Gazetka Szkolna

Przeszukaj stronę

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 75
· Najnowszy użytkownik: Monika P

Foto-chmurka

Odliczanie

Jeszcze tylko

do wakacji! To wcale nie tak długo;)

Zegar & Kalendarz

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

17-12-2014 12:22
Święty Mikołaju, daj mi, proszę, grube konto i szczupłą sylwetkę! Tylko się nie pomyl jak ostatnim razem...

09-06-2013 17:27
Podobno jesteś tym, co jesz...ale ja nie przypominam sobie, żebym jadł jakieś legendy Uśmiech

16-12-2012 23:52
W NASA potwierdzono, że 21 grudnia późnym południem niebo ogarnie mrok. Jest to bardzo interesujące zjawisko nazywane przez ekspertów "nocą".

05-03-2012 12:30
Dla zarejestrowanych użytkowników - niespodzianka w postaci odtwarzacza mp3 na stronie wraz z utworami do słuchania - muzyka techno i gothic folk Szeroki uśmiech

17-02-2012 14:38
Jakby kogoś interesowało: do korzystania z radia konieczny jest program w rodzaju Winampa lub polskiego Foobar2000

Panel sponsorów i partnerów festynu Rodzinne Ustronie - Łączymy Pokolenia - kliknij------>

Jak założyć konto do Librusa

Ślubowanie klas pierwszych

Newsy
My uczniowie Gimnazjum nr 2 w Radomiu

Ślubujemy:

Dbać o honor i tradycje i godnie reprezentować jej imię na zewnątrz …

W dniu 28 listopada 2014r. odbyło się w naszej szkole po raz pierwszy w historii istnienia gimnazjum uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Było to niezwykle uroczyste i podniosłe wydarzenie.

Rok Jana Karskiego. Wykład Teda Burtona i warsztaty.

NewsyW dn. 21.11.2014 uczniowie naszej szkoły wysłuchali wykładu Teda Burtona pt. „Karski oczami Amerykanów”, który został wygłoszony w ramach obchodów Roku Karskiego. Pan Burton przybliżył nam postać Jana Karskiego.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Newsy21 listopada po raz trzeci w naszym gimnazjum odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "W hołdzie księciu Adamowi Jerzemu Czartoryskiemu". Recytatorzy z sześciu szkół zaprezentowali wiersze patriotyczne, które powstały w latach życia Księcia Adama. Zwyciężyła nasza uczennica Barbara Misiowiec z kl. 3 A wierszem Juliusza Słowackiego "Na sprowadzenie prochów Napoleona". Drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie z PG nr 13 deklamując wiersze Teofila Lenartowicza "Chłopak" i Wincentego Pola "Stary ułan pod Brodnicą".

Odczarowujemy sztuką

NewsyWizyta w Sejmie , to zawsze wydarzenie istotne. Zwłaszcza, gdy jedzie się tam na występy. Z taką właśnie artystyczną misją wybrali się 3 listopada do Parlamentu uczniowie naszej szkoły. Było ich dwoje- Maria Michalska i Filip Kapliński z klasy 1d. Byli oni jednymi z kilkunastoosobowej grupy zaangażowanej w projekt teatralny „Peregrinus - Władca Serc". Pomysłodawcą i autorem scenariusza była pani Tatiana Kaplińska – prezes Stowarzyszenia „Nasze Dzieci”, inicjatorka radomskiej akcji „Odczarować Zespół Downa”, a prywatnie mama 7 letniego Maćka- dziecka z Zespołem Downa. Spektakl przygotowała ona wespół z p. Beatą Moczoł i p. Beatą Falińską nauczycielkami Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Radomiu . Przedstawienie, którego aktorami byli w dużej mierze uczniowie wspomnianego liceum- uczniowie naszej szkoły , a dokładniej klas 3 mogli zobaczyć 16 września 2014r w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga. Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że odegrane sceny wywołały wiele wrażeń i emocji wśród zarówno wśród młodej, jak i parlamentarnej publiczności. Stąd nasz nadzieja,że Zespół Downa jest już troszeczkę „odczarowany”

RAFA za nami !

NewsyRAFA- festiwal piosenki żeglarskiej i turystycznej – za nami. Swoja drogą, Radom tak daleko od morza i jezior ale klimat żeglarski trzyma! I w tym klimacie znakomicie odnaleźliśmy się my czyli dzielna drużyna z PG2. Zespół złożony z Karoliny Suwały , Wiktorii Figarskiej, Mai Laskowskiej, Marii Michalskiej oraz Pawła Kubika( tegorocznego absolwenta) przyjął wiele mówiącą nazwę POKWIK Z M2 i robił, co mógł występując zarówno w wersjach solowych jak i gremialnie. Udało się wywalczyć wyróżnienie dla Karoliny Suwały- czego niniejszym Jej z serca gratuluję. Jednak wszystkie występy były cudne. Serca wszystkich podbiła pięcioletnia Gabrysia śpiewająca o szekli i tacie marynarzu . Urzekło nas także Gdynia Radio- czyli fantastyczny warszawski i bardzo dorosły zespół, z którym dzieliliśmy garderobę. Z RAFY, która odbyła się 25 października , wróciliśmy szczęśliwi i zmęczeni z mocnym postanowieniem dalszej śpiewająco idącej współpracy . Dla tych , którzy nie mogli nas oglądać mamy nagranie fragmentu naszego konkursowego występu.

W hołdzie księciu Adamowi Jerzemu Czartoryskiemu

Newsy14 listopada odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego "W hołdzie księciu Adamowi Jerzemu Czartoryskiemu", który wpisuje się w coroczne obchody Dnia Patrona w naszej placówce. Pierwsze miejsce zajęła Basia Misiowiec z kl.3 A, drugie - Jan Mazur z kl. 3A, trzecie - Ula Woźniak z kl. 3 D. Ci uczniowie będą reprezentować nasze gimnazjum na Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Newsy20 listopada po raz pierwszy w Polsce obchodzony będzie Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwalę w tej sprawie na wniosek Rzecznika Praw Dziecka — podjął 7 listopada Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Mamy nadzieję, że ustanowienie takiego dnia, uświadomi dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomni, że mają tych praw zawsze przestrzegać.zapoznaj się z pełną treścią listu

Ostatnio dodane filmy

Ślubowanie klas pierwszych
Uroczystość ślubowania klas pierwszych, która odbyła się 8. listopada 2014r
31 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
06.12.14
Występ zespołu Pokwik zM2
Występ z festiwalu piosenki żeglarskiej Rafa 2014
30 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
24.11.14
Pierwszy Dzień Wiosny'2014
To już jest tradycją w naszej Szkole, że co roku 21 marca odbywa się turniej o tytuł Kl...
301 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
05.05.14
Występ kabaretu GMO
Przedstawienie kabaretu GMO z PG2 przygotowane na potrzeby radomskiego Orszaku Trzech K...
304 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
12.03.14

Pogoda

Wygenerowano w sekund: 0.05
502,317 unikalne wizyty