Przeszukaj stronę

Logowanie

Logowanie

Logowanie

Gazetka Szkolna

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Foto-chmurka

Dni Otwarte w naszej szkole!

Cybernauci - bezpieczny internet

NewsyNasz szkoła uczestniczy w programie "Cybernauci", którego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w sieci dzieciom i młodzieży poprzez uświadamianie niebezpieczeństw czyhających w Internecie. O najnowszym z wydarzeń w ramach programu możecie się dowiedzieć tutaj: wywiad w Radiu Plus

Mistrzostwa Radomia Szkół Gimnazjalnych w Szachach

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu dnia 17 marca 2017 roku uczestniczyli w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Radomia Szkół Gimnazjalnych w Szachach, które odbyły się w Publicznym Gimnazjum nr 5 w Radomiu. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Cybula kl.3a, Damian Duś kl.3b, Tomasz Masiarz kl.3b, Igor Kolanek kl.3b, Michał Głowacki kl.2a, Remigiusz Gajewski kl.1b oraz Aleksandra Basaj kl.3d po wyrównanej walce z innymi radomskimi szkołami zdobyła tytuł Drużynowego Wicemistrza Radomia Szkół Gimnazjalnych. Natomiast uczeń Jakub Cybula zdobył brązowy medal w kategorii gier indywidualnych chłopców, a Aleksandra Basaj została Najlepszą Juniorką w Radomiu w sezonie 2016/2017. Szachowej reprezentacji szkoły gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy kolejnych.

Laureat wojewódzkiego konkursu geograficznego.

NewsyKacper Jastrzębski z klasy 3a został laureatem wojewódzkiego konkursu geograficznego.
Kacper znalazł się w gronie 70 uczestników trzeciego, finałowego etapu konkursu, zorganizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli dla uczniów z całego Mazowsza. W finale imprezy w Warszawie Kacper wykazał się doskonałą znajomością geografii Polski oraz Europy, a zwłaszcza państw sąsiadujących z naszym krajem. Ostatecznie znalazł się wśród 35 laureatów konkursu, jako jeden z dwóch uczniów z regionu radomskiego. Dzięki sukcesowi Kacper nie będzie musiał zdawać egzaminu gimnazjalnego z przedmiotów przyrodniczych. Gratulujemy Kacprowi oraz jego nauczycielce geografii, p. Aldonie Miękus.

Czytanie łączy pokolenia ... , czyli z wizytą w PSP 23

W piątek 10 marca mogliśmy się przekonać o tym, że czytanie łączy pokolenia. Tego dnia odbyło się bowiem nasze spotkanie z szóstoklasistami z PSP 23. Punktualnie o 15.00 stawiliśmy się w bibliotece szkolnej PSP 23. Spotkanie odbywało się pod hasłem „Spotkanie ZA NIEBIESKIMI DRZWIAMI”, ponieważ tematem rozmowy była powieść młodzieżowa Marcina Szczygielskiego o tym właśnie tytule. My, gimnazjaliści z PG 2, Członkowie Szkolnego Klubu Czytelniczego, mogliśmy wymienić się z młodszymi kolegami wrażeniami towarzyszącymi czytaniu książki. Opinie były podzielone. Okazało się, że my czytaliśmy tylko książkę, a oni obejrzeli też film, który nie tak dawno był wyświetlany w kinach. Byliśmy bardzo ciekawi, jak reżyser oddał realia powieści i jak poradził sobie ze scenami fantastycznymi. Wypowiedzi Maksa, Łucji czy Marcina były bardzo szczere i bezpośrednie. Bardzo szybko rozmowa zeszła na temat czytania i czytelnictwa w ogóle: co czytamy? czego szukamy w książkach? czym się kierujemy przy wyborze książki? co nas zachęca a co zniechęca do czytania? Przy herbatce i słodkim poczęstunku szybko zintegrowaliśmy się z kolegami z podstawówki. Postanowiliśmy wspólnie namalować to, co każdy z nas wyobraża sobie jako świat za niebieskimi drzwiami. Powstał niezwykły kolaż postaci, ptaków, roślin i barw.
Dwie godziny minęły w mgnieniu oka i przyszedł czas się pożegnać. Przygotowaliśmy więc plakat z odpowiedziami na pytanie: DLACZEGO WARTO CZYTAĆ? Wykorzystamy je do promowania czytelnictwa wśród gimnazjalistów.
Już wiemy, że współpraca ze szkołą podstawową będzie kontynuowana. Następnym razem to my chcemy być gospodarzami. Fajnie było się przekonać, że czytanie łączy pokolenia i pomaga nawiązywać przyjaźnie. Zapraszamy do galerii :)
SzKCz

Laureaci konkursu czytelniczego

W środę 1 marca odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Życie i twórczość Josepha Conrada”

Zwycięzcą został Igor Kolanek z kl. 3 B, wyróżnienie otrzymał Kamil Kapusta z kl. 3 C.

Halowe Mistrzostwa Radomia w Lekkiej Atletyce Młodzików

W dniu 08.02.2017 w środę o godzinie 12 na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu odbyły się finały Halowych Mistrzostw Radomia w Lekkiej Atletyce Młodzików w roku szkolnym 2016/2017. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w czterech konkurencjach. Uczeń klasy 2e Damian Machajek startował w skoku w dal i biegu sprinterskim na dystansie 60 m. Uczeń klasy 2c Tomasz Guziak w biegu na 60 metrów przez płotki. Uczeń klasy 2a Michał Roguski brał udział w konkurencji pchnięcia piłką lekarską (7 miejsce), natomiast Karolina Śmiałek uczennica klasy 2b startowała w konkurencji skoku w dal gdzie zajęła ostatecznie czwartą pozycję. Doskonałe wyniki uzyskali Damian Machajek który był bezkonkurencyjny i oddał skok na odległość 5m 44cm zdobywają pierwsze miejsce i tym samym złoty medal mistrzostw. Trzecie miejsce w swojej konkurencji biegu przez płotki na dystansie 60 m zdobył Tomasz Guziak brązowy medalista mistrzostw. Medalistą i wszystkim uczestnikom mistrzostw życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.

W całej Europie od 2004 roku obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Przypada on na pierwszą połowę lutego czyli jest świętem ruchomym. Ostatnio DBI przypadł na 7 lutego 2017 i był obchodzony także w naszej szkole. W każdej klasie pojawiła się pani Michalska, która na co dzień przypomina o zasadach zachowania w Internecie. W tym szczególnym dniu częstowała uczniów naklejkami promującymi bezpieczne korzystanie w wirtualnej rzeczywistości, przypominała uczniom o zasadach netykiety oraz e –wolontariacie. Z dobrze poinformowanych źródeł wiadomo, że choć kilka naklejek powędrowało na komputery znajdujące się w pracowniach to nadal można się zgłaszać po te, które jeszcze ocalały. Radomir, który zwykle mieszka na bibliotecznej półce z książkami, w tym wyjątkowym dniu stał się także ambasadorem bezpieczeństwa on-line

Ostatnio dodane filmy

Kompilacja - rajdy 14 do 17.
Kompilacja filmów z rajdów survivalowych od 14. do 17.
89 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
03.01.17
Czytelniczy flashmob
Książki nadal są przyjaciółmi, a dzielenie się nimi w ramach bookcrossingu jest fajne Uśmiech
191 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
27.10.16
Akademia z okazji 11. listopada - 2015 rok
Akademia z okazji 11. listopada poprowadzona przez p. Marcina Gawryjołka
794 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
14.11.15
Ślubowanie klas pierwszych
13. października 2013 roku odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych.
767 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
05.11.15

mapa

Wygenerowano w sekund: 0.07
1,369,533 unikalne wizyty