Office365

Comenius


Przeszukaj stronę

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 62
· Najnowszy użytkownik: Sanczo9

Foto-chmurka

Odliczanie

Jeszcze tylko

do wakacji! To wcale nie tak długo;)

Zegar & Kalendarz

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

09-06-2013 17:27
Podobno jesteś tym, co jesz...ale ja nie przypominam sobie, żebym jadł jakieś legendy Uśmiech

16-12-2012 23:52
W NASA potwierdzono, że 21 grudnia późnym południem niebo ogarnie mrok. Jest to bardzo interesujące zjawisko nazywane przez ekspertów "nocą".

05-03-2012 12:30
Dla zarejestrowanych użytkowników - niespodzianka w postaci odtwarzacza mp3 na stronie wraz z utworami do słuchania - muzyka techno i gothic folk Szeroki uśmiech

17-02-2012 14:38
Jakby kogoś interesowało: do korzystania z radia konieczny jest program w rodzaju Winampa lub polskiego Foobar2000

09-10-2011 21:36
Moja wiedza jest tak potężna, że aż boję się jej użyć na sprawdzianie Szeroki uśmiech

Panel sponsorów i partnerów Festynu Rodzinnego - Łączymy Pokolenia

Rekrutacja rozpoczęta

Certyfikat z wyróżnieniem dla naszej szkoły

Newsy10 kwietnia 2014 roku nasza szkoła otrzymała Certyfikat z wyróżnieniem za przeprowadzenie akcji "Sprzątanie Świata 2013". Wszystkim uczniom, którzy brali udział w tej akcji składam serdeczne podziękowania - opiekun Koła Ekologicznego - Małgorzata Szester To nasza skromna cegiełka, która przyczynia się do ratowania Ziemi. Zapraszamy wszystkich chętnych do kolejnego sprzątania już we wrześniu 2014r.

Udział naszych uczniów w akcji "Czysty Radom"

Newsy5 kwietnia 2014 roku Koło Ekologiczne pod opieką p. Małgorzaty Szester wzięło udział w akcji "Czysty Radom". Jak zwykle wysprzątaliśmy teren dookoła szkoły oraz wiele ulic znajdujących się w pobliżu PG nr 2 ( Gagarina, Sandomierska, Grenadierów, Skate Park, teren przy oczku wodnym, sadek). Oto nasze znaleziska: zapraszamy do galerii :)

Uczniowie odkrywają historię Żydów w Radomiu i okolicach

NewsyUczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 śledzą historię radomskich Żydów. Efektem ich kilkumiesięcznej pracy jest album "Ślady przeszłości. Historia i kultura społeczności żydowskiej", a także strona internetowa.
Zobacz cały artykuł w gazecie lub w formie pdf

Święto liczby Pi

Newsy14 marca najsłynniejsza liczba świata - liczba pi obchodzi swoje święto. W związku z tym, w tym dniu obchodziliśmy Dzień Matematyki pod hasłem: "Matematyka królową nauk"
W ramach obchodów Święta Matematyki odbył się konkurs dla uczniów klas I, II i III. W matematyce nie ma drogi specjalnie dla królów. W konkursie został wyróżniony uczeń klasy I d: Krystian Urbański.14 marca w szkole królowała matematyka: prezentacja prac wykonanych przez uczniów i ich twórczości własnej : wierszy o matematyce, wystawa słynnych matematyków, fraktali (matematyka w sztuce).
Reprezentanci klas mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym "Lekcja matematyki", w trakcie którego wręczono dyplomy z konkursu matematycznego Pingwin. Po widowisku odbył się turniej w rozwiązywaniu zagadek matematycznych - konkurs "Mistrz logicznego myślenia"Mistrzem zagadek został uczeń klasy Ia - Gabriel Głuch.

Konkurs dla klas szóstych z języka angielskiego

NewsySerdecznie zapraszamy uczniów klas szóstych szkół podstawowych do udziału w konkursie języka angielskiego SPELLING BEE
Dokładniejsze informacje w regulaminie konkursu czytaj

UCZNIOWIE PG 2 NAGRODZENI W KONKURSIE PTTK "POZNAJEMY OJCOWIZNĘ" ETAP WOJEWÓDZKI

NewsyZ radością zawiadamiamy naszych szkolnych kolegów i koleżanki, że członkowie Koła Historycznego działającego w PG 2 zdobyli III miejsce w etapie wojewódzkim młodzieżowego konkursu krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”, organizowanego przez Zarząd Główny PTTK. Wcześniej zostali już nagrodzeni II miejscem w etapie regionalnym tego konkursu za wykonanie „Przewodnika po żydowskim Radomiu”. Młodzież realizuje całoroczny projekt edukacyjny pt. „Ślady przeszłości. Historia i kultura społeczności żydowskiej w Radomiu”, któremu patronuje Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wiadomość dotarła do nas w poniedziałek 31 marca, zaś w sobotę 5 kwietnia nastąpi uroczyste rozdanie dyplomów w Warszawie podczas XIX Targów Turystyki i Wypoczynku Lato`2014. Oczywiście, nie możne nas tam zabraknąć.
Zapraszamy do galerii :)

Dzień Otwarty

NewsyDzień Otwarty to prawdziwe święto naszej szkoły. Mamy wtedy przyjemność gościć szereg wspaniałych osób , które na razie są jeszcze w rozmaitych klasach szóstych, ale już szukają miejsca w naszej społeczności. Tak właśnie było w czwartek. Goście przybyli licznie, więc i prezentacja naszej szkoły była nad wyraz udana. W serca i pamięć odwiedzających zapadły widowiskowe pokazy chemiczne i fizyczne. Wrażliwi na piękno przyrody podziwiali w sali biologicznej starożytne (na plakatach) i współczesne (na żywo) zwierzęta. Uwagę przykuwał biwak rozbity na holu II piętra przez szkolny klub turystyczny.

Ostatnio dodane filmy

Występ kabaretu GMO
Przedstawienie kabaretu GMO z PG2 przygotowane na potrzeby radomskiego Orszaku Trzech Króli 2014. Utrwalona została wersja z pustego, "polekcyjnego" szkolnego Klubu, ale 6 stycznia oglądały nas tysiące. Podobno się podobałoUśmiech. Dziękuję aktorom moim kochanym oraz wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego filmiku.
Opiekun kabaretu GMO i autor inscenizowanego tekstu- Małgorzata Michalska

Obejrzeń: 61
Falkon'2013 - Klub Gier Fabularnych
Jak co roku wybraliśmy się na Ogólnopolski Zjazd Miłośników Fantastyki Falkon'2013 do Lublina. Impreza przytłaczała ogromem - w kilku halach rozłożyły się sklepy, odbywały się pokazy, koncerty i turnieje, ponadto w salach można było wysłuchać interesujących prelekcji na różne tematy, niekoniecznie związane z fantastyką. Miło było spotkać absolwentów, którzy kiedyś uczestniczyli w zajęciach Klubu Gier Fabularnych przy PG 2 w Radomiu i nadal kultywują zainteresowania zaszczepione w czasie gdy uczęszczali do naszego Gimnazjum.
Obejrzeń: 95
Falkon'2012
Sprawozdanie z Ogólnopolskiego Zjazdu Miłośników Fantastyki Falkon'2013 organizowanego przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza. Członkowie Klubu Gier Fabularnych działającego przy naszym Gimnazjum jeżdżą tam co roku już od wielu lat spotykając się tam z absolwentami, którzy nadal interesują się fantastyką.
Obejrzeń: 142
Darth Maul z PG2 w Radomiu
Absolwent naszego gimnazjum, Yoyo, członek międzynarodowego Legionu 501 zrzeszającego zagorzałych fanów sagi Gwiezdnych Wojen, również uczęszczał na zajęcia Klubu Gier Fabularnych działającego w naszej Szkole. Cały proces charakteryzacji trwał około czterech godzin, ale się spóźniłem i nagrałem tylko 2 ostatnie godziny Uśmiech
Obejrzeń: 182
13. Zimowy Rajd Survivalowy
Najtrudniejszy z dotychczasowych rajdów - dwa i pół dnia w zimowym lesie, ponad 30 km marszu.
Obejrzeń: 350

Pogoda

Wygenerowano w sekund: 0.05
289,527 unikalne wizyty