Panel sponsorów i partnerów festynu Rodzinne Ustronie - Łączymy Pokolenia - kliknij------>

Jubileusz 40-lecia szkoły

Dnia 27 listopada 2015 odbędą się uroczystości obchodów 40 – lecia istnienia naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów, nauczycieli i pracowników na wspólną podróż w przeszłość. Program oraz inne ważne szczegóły podane zostaną wkrótce.

Dyrekcja i Komitet Organizacyjny

X Radomska Spartakiada dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

11 Września 2015 r. młodzież naszej szkoły pod opieką Pani Wioletty Kornafel po raz trzeci brała udział w X Radomskiej Spartakiadzie dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej organizowanej w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Radomiu przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych,, Razem”. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach zajęć modelarskich oraz godnie reprezentowali naszą szkołę w konkurencjach sportowych zdobywając wyróżnienia i nagrody. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, którzy pod opieką Pani Aleksandry Mierzwy bezinteresownie, z pasją, wrażliwością i troską o drugiego człowieka zaangażowali się organizację i pomoc. Wszystkim serdecznie dziękujemy

XVI GIMNAZJALNY RAJD SURVIVALOWY już za nami!

Za nami kolejny, 16 już, Gimnazjalny Rajd Survivalowy. Pogoda dopisała choć pierwsza noc sprawdziła naszą wytrzymałość na zimno i zweryfikowała nasz ekwipunek. Prawie wszyscy dali radę - szacun dla nich :) nawet Ci co poszli głodni spać pierwszego dnia rano dali już radę przygotować sobie swój pierwszy posiłek na ognisku. Trasa rajdu choć podobna do poprzedniej była bardziej atrakcyjna. Przeprawa przez rzekę mimo, że można ją było przejść prawie "suchą nogą" dla niektórych okazała się nie lada problemem. Ale grunt to mieć dodatkowe rzeczy na przebranie :). Drugiego dnia przy lekkim "zefirku" mogliśmy choć przez kilka sekund poczuć się "zdobywcami przestworzy" i podziwiać świat z góry. Choć w niektórych przypadkach powrót z lotnych marzeń do przyziemnej rzeczywistości był trochę bolesny :) Ale przecież dla nas "twardzieli" to nic :) Niezapomniane wrażenie... Do zobaczenia na rajdzie wiosennym lub może wcześniej zimowym. Bez względu na pogodę. Pozdrawiamy i zapraszamy do galerii:)

Szkolny Rajd Integracyjny klas I zakończony!

18 września, w ciepły, słoneczny piątek, klasy I spotkały się na trasie Szkolnego Rajdu Integracyjnego. Uczestnikami rajdu byli uczniowie :
Klasy I a pod opieką p. Sylwii Stefanowskiej ;Klasy I b pod opieką p. Anny Bednarczyk;Klasy I c pod opieką p. Pawła Okruty; Klasy I d pod opieką p. Joanny Dobosz; Klasy I e pod opieką p. Małgorzaty Golanowskiej i Anny Wulkiewicz oraz klasy I f pod opieką p. Jolanty Cieślik i p. Martyny Jakubczyk
W dobrych humorach, uczniowie z wychowawcami i opiekunami , powędrowali przez Las Kapturski do Nadleśnictwa Janiszew. Tam, przy ognisku, rozegrane zostały konkursy, upieczono kiełbaski i rozdano nagrody.

"W hołdzie księciu Adamowi Jerzemu Czartoryskiemu"

NewsyJuż po raz czwarty zapraszamy uczniów do udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim "W hołdzie księciu Adamowi Jerzemu Czartoryskiemu". Stanowi on element uroczystych obchodów Dnia Patrona w naszym gimnazjum, w tym roku połączony z jubileuszem 40-lecia szkoły. Tematem przewodnim konkursu jest poezja patriotyczna doby oświecenia i romantyzmu, a więc okresu na który przypada życie i działalność naszego Patrona. W załączniku przesyłamy regulamin konkursu. czytaj

Pakt przeciwko dopalaczom.

NewsySzanowni Państwo
Z badań wynika, że problem używania substancji psychoaktywnych w tym dopalaczy przez młodzież i dzieci jest w Polsce poważny. Coraz więcej młodych ludzi sięga po nie , nie zdając sobie sprawy jak są niebezpieczne dla zdrowia.
W związku z tym nasze gimnazjum włączy się do akcji profilaktycznej – „Dopalacze kradną życie”.
Celem kampanii jest poszerzenie wiedzy młodych ludzi , rodziców a także nauczycieli na temat niebezpieczeństw związanych z zażywaniem dopalaczy.
Dlatego 29 lipca 2015r w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych podpisany został pakt przeciwko dopalaczom.

Sprzątanie Świata

Newsy19 września 2015 r. młodzież z Koła Ekologicznego pod opieką p. Małgorzaty Szester brała udział w akcji Sprzątanie Świata. Tegoroczne hasło brzmi:WYPRAWA - POPRAWA!. Uczniowie zebrali odpady i śmieci pozostawione przez mieszkańców osiedla Ustronia. Udało się napełnić nimi 60 worków, znaleźliśmy również dzikie wysypisko. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za pozostawienie naszego świata w czystości. Do zobaczenia za rok - koordynator akcji - p. Małgorzata Szester

Szkolny Konkurs Czytelniczy "Życie i twórczość Jarosława Iwaszkiewicza"

NewsyJak co roku w październiku zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym.
czytaj regulamin

Ostatnio dodane filmy

14. Rajd Survivalowy
14. już Szkolny Rajd Survivalowy, który odbył się w dniach 29- września - 1 październik...
391 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
08.02.15
Orszak Trzech Króli 6 Stycznia 2015 - kabaret GMO
GMO w składzie najlepszymUśmiech na Orszaku wystąpiło. Mamy nadzieję, że nieobecnym (z przy...
330 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
08.01.15
Dzień Edukacji Narodowej'2009
Archiwalny już film z akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej w 2009 roku. Ech, łezka...
253 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
06.01.15
Mecz piłki nożnej pracownicy - uczniowie
Mecz piłki kopanej rozegrany pomiędzy drużyną pracowników naszej Szkoły a uczniami - 1....
349 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
06.01.15

Pogoda

Wygenerowano w sekund: 0.08
783,097 unikalne wizyty