Nazwa użytkownika:    Hasło:   
center-left.png center-right.png
Przeszukaj stronę
blank.gif blank.gif
Logowanie
Instrukcja logowania do Librusa
blank.gif blank.gif
Logowanie
Instrukcja logowania do Office365
blank.gif blank.gif
Gazetka Szkolna
Pierwszy numer
Drugi numer
Trzeci numer
Czwarty numer
Piąty numer
Szósty numer
Siódmy numer
Ósmy numer
Dziewiąty numer
Dziesiąty numer
Jedenasty numer

Dwunasty numer/new!/

blank.gif blank.gif
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif blank.gif
Szkoła
Kontakt
Historia szkoły
Statut szkoły i dokumentacja
Harmonogram uroczystości szkolnych
Biblioteka
Klub szkolny
Egzamin gimnazjalny
Zajęcia pozalekcyjne i koła zainteresowań
konkursy przedmiotowe
konkursy wewnątrzszkolne
Plan zajęć WDŻ
Rekrutacja do PG2
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
Sport
Tematy projektów edukacyjnych
Archiwum
blank.gif blank.gif
Uczniowie
Samorząd
Wolontariat
Parlament młodzieży
Doradztwo zawodowe
Wykaz podręczników
blank.gif blank.gif
Nauczyciele
Dyrekcja szkoły
Nauczyciele
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Doradca zawodowy
blank.gif blank.gif
Rodzice
Rada rodziców
Informacje dla rodziców
Dyżury nauczycieli
Wykaz podręczników
blank.gif blank.gif
Różne
jaknie-jaktak/bloog/
Koło turystyczne
Prace uczniów
Materiały do egzaminu
blank.gif blank.gif
Ostatnie galerie:

Dzień Patrona Szkoły


Spotkanie z Izabellą ...


wycieczka zawodoznawc...


Mecz z Radomiakiem


Debata kandydatów do ...

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Panel sponsorów obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych - kliknij (+) aby otworzyć------>
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
THE ENGLISH CHALLENGE - finał
NewsyW dniu 13.01.2017 odbył się finał konkursu THE ENGLISH CHALLENGE organizowanego przez nasze gimnazjum. W siedzibie biblioteki AMERICAN CORNER rywalizowały ze sobą drużyny z 6 radomskich gimnazjów. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 10, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Publicznego Gimnazjum nr 12 a uczniowie naszego gimnazjum zajęli trzecie miejsce. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy zdobycia cennych nagród ufundowanych przez wydawnictwa Macmillan i Oxford University Press oraz bibliotekę American Corner w Radomiu.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Ogłoszenie komisji rekrutacyjnej z naboru do Projektu "Kreatywne zarządzanie karierą" realizowanego przez Gminę Miasta Radom, współfinansowanego ze środków EFS
NewsyDyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 im. z Oddziałami Integracyjnymi im. Andrzej Jerzego Czartoryskiego w Radomiu informuje, że w dniu 03.01.2017 r. o godz. 14.00 odbyło się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej, dotyczącego dokonania naboru uczestników Projektu „Kreatywne zarządzanie karierą” w ramach zadania „Utworzenie Szkolnych Punktów Informacji i Kariery” – zajęcia indywidualne, zajęcia grupowe z doradztwa edukacyjno – zawodowego, realizowanego przez Gminę Miasta Radomia na podstawie umowy nr RPMA.10.03.01-14-3996/15-00 zawartej dnia 20.07.2016 r. z Województwem Mazowieckim reprezentowanym przez Zarząd Województwa Mazowieckiego, w imieniu którego działa Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.
Działając zgodnie z wytycznymi „REGULAMINU REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE” komisja rekrutacyjna zakwalifikowała do udziału w zajęciach uczniów.
Lista osób zakwalifikowanych do zajęć w ramach projektu dostępna jest w sekretariacie szkoły.

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
CZYTANIE JEST ZABAWĄ cz. 3
Trzecie spotkanie czytelnicze gimnazjalistów z najmłodszymi odbiorcami książek było wyjątkowe z kilku względów. Po pierwsze to nie my odwiedziliśmy przedszkolaków, lecz oni odwiedzili nas. Przesympatyczne czterolatki w prawie pełnym składzie liczbowym wraz z kilkoma paniami weszły do budynku gimnazjum i z ciekawością zerkały na pomieszczenia mijane w drodze do Sali teatralnej, gdzie już na nich czekaliśmy. Po drugie, spotkanie odbyło się 19 grudnia, a więc tuż przed świętami, dlatego tej świątecznej atmosfery nie mogło zabraknąć również w przygotowanych przez nas tekstach literackich. Wybraliśmy do przeczytania wiersze i opowiadania mroźnej zimie oraz Gwiazdce. Część główną programu stanowiło jednak przedstawienie pt. „Idzie Mikołaj”. Przygotowaliśmy okolicznościowe ozdoby, prawdziwego Mikołaja oraz drobne upominki dla naszych małych słuchaczy. Po części literackiej dzieci ruszyły do zabawy przy strojeniu choinki. Kleiły i przymocowywały ozdoby świąteczne: bombki, aniołki, lampki, mikołaje… A wszystko przy piosenkach: „Pada śnieg, pada śnieg…, „Tup, tup po śniegu…, „Dziadek Mikołaj”. Maluchy pięknie i chętnie opowiadały o tradycjach świątecznych w ich domach, o swoich domowych przedświątecznych obowiązkach, o ulubionych potrawach i wymarzonych prezentach, które chciałyby znaleźć pod choinką. Zdradziły nam, że już jutro przedstawią swoim rodzicom jasełka bożonarodzeniowe. Dzięki rozmowie z nimi dowiedzieliśmy się, że wielu dzieciom bajki na dobranoc czytają tatusiowie. Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie pod przystrojoną wcześniej choinką. Nasi mali koledzy i małe koleżanki opuszczali gimnazjum w dobrych humorach i w miłym nastroju.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Nasza szkoła czyta dzieciom
Dn. 15 i 16 grudnia 2016r. w ramach projektu edukacyjnego Nasza szkoła czyta dzieciom, realizowanego przez uczniów klas 2a i 3c, zaprosiliśmy dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Radomiu. Gości witała p. dyrektor Ewa Izydorska . Zespół teatralny Kameleon wystawił bajkę Mała, smutna królewna , o cudownym lekarstwie zaaplikowanym przez czarodziejkę. Czytanie bajek i wierszy spowodowało, że królewna zaczęła się śmiać i była szczęśliwa. Grupy projektowe, pod opieką p. B. Wójcik i p. M. Rosińskiej, przygotowały najpiękniejsze wiersze i fragmenty bajek dla dzieci. Zaproszeni goście chętnie odpowiadali na przygotowane pytania, szybko odgadywali tytuły bajek i rozpoznawali ich głównych bohaterów, co było nagradzane słodkimi niespodziankami. Najbardziej spodobał się Kot w butach, z którym wszystkie dzieci chciały mieć zdjęcia. Po życzeniach świątecznych, zaprosiliśmy uczniów klas 0 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 na kolejne spotkania z bajkami.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
5 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W ramach obchodów odbyły się zawody sportowe o puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu. W zawodach tych udział wzięli uczniowie gimnazjów, do których uczęszcza niepełnosprawna młodzież tj.: PG nr 14, PG nr 15, PG nr 8, PG nr 21 i oczywiście uczniowie naszej szkoły. Po wyczerpującej walce okazało się, że puchar zostaje w naszej szkole. Byliśmy najlepsi! Na uroczystej części oficjalnej zawodnicy odebrali z rąk pani dyrektor Ewy Izydorskiej puchary, a medale wręczył Prezydent Miasta Radomia Jerzy Zawodnik oraz Sekretarz Miasta pan Rafał Czajkowski. Każdy uczestnik zmagań sportowych otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową z rąk naszych honorowych gości: para olimpijki pani Alicji Fiodorow, pana Aleksandra Kossakowskiego w asyście pana Dawida Kubca oraz ich trenera pana Jacka Szczygła. W tygodniu poprzedzającym 5 grudnia prowadzone zostały trzy konkursy tematycznie związane z niepełnosprawnością. Zwycięzcy odebrali swoje nagrody z rąk pani dyrektor Ewy Izydorskiej i zaproszonych gości. Następnie odbyła się niezwykle ciekawa konferencja z udziałem sportowców. W miłej i niemal rodzinnej atmosferze zaproszeni goście opowiadali o swoim życiu, pasji jaką jest lekkoatletyka i wspominali najpiękniejsze chwile związane z sukcesami sportowymi. Oto niezapomniane chwile zatrzymane w kadrze:
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
VXIII Mistrzostwa Radomia w Piłce Nożnej Chłopców O Puchar Braci Czachorów
W dniu 02 grudnia w PG nr 5 odbyło się podsumowanie VXIII Mistrzostw Radomia w Piłce Nożnej Chłopców O Puchar Braci Czachorów w ramach XIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza szkoła Publiczne Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu w turnieju zajęłaIII miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Dopiero ostatnie mecze zdecydowały o końcowej klasyfikacji. Królem strzelców został uczeń naszej szkoły Kacper Lesiak z 9 trafieniami. Za najlepszego bramkarza uznano Tomasza Guziaka ucznia klasy 2 C.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
CZYTANIE JEST ZABAWĄ
Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Radomiu po raz drugi odwiedzili swoich młodszych kolegów z pobliskiego przedszkola w piątek 25 listopada. Tym razem tematyka spotkania koncentrowała się na pomaganiu innym. Komu i w jaki sposób pomagają pięciolatki? Dlaczego warto pomagać innym? W jaki sposób można pomóc komuś, kogo nie znamy, kto mieszka daleko stąd? Na te i inne pytania odpowiadały dzieci po wysłuchaniu baśni „Szewczyk Dratewka”. W oczekiwaniu na nadchodzące święta, ten temat okazał się bardzo aktualny. Przygody dzielnego szewczyka przedstawili: Zuzia, Łucja, Emil, Mikołaj i Remek, czyli członkowie Szkolnego Klubu Czytelniczego „Gang Mola”. Maluchy także brały aktywny udział w czytaniu utworu, gdyż na dany przez gimnazjalistów znak, naśladowały odgłosy zwierząt – pszczół, kaczek i mrówek, które niosły pomoc bohaterowi. Młodzież zaprosiła następnie przedszkolaków do zabaw ruchowych.
Ostatnim punktem programu było kolorowanie rysunków z bohaterami baśni. Ich barwna odmienność świadczy o wyraźnej różnicy między małymi autorami malowanek w odtwarzaniu baśniowej rzeczywistości. Na tym właśnie polega magia czytania, że każdy może wyobrazić sobie usłyszaną historię na swój własny sposób. Dziękujemy Pani Izie Mąkosie, wychowawczyni grupy VI za życzliwe przyjęcie. Do zobaczenia już za miesiąc!
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH
NewsyDnia 15 listopada zakończyły się Mistrzostwa Szkoły w Szachach. W grach eliminacyjnych odbywających się w dwóch grupach uczestniczyło 20 osób. Do finału awansowało po czterech najlepszych zawodników z każdej grupy. Organizatorkami gier eliminacyjnych były panie: Aleksandra Mierzwa i Joanna Dobosz. Gry finałowe odbywały się systemem „każdy z każdym” po 10 minut dla każdego zawodnika. W bieżącym roku szkolnym walka między poszczególnymi finalistami była bardzo wyrównana.
Dowodem na to jest zdobycie tytułu Szachowego Mistrza Publicznego Gimnazjum nr 2 przez trzech uczniów. Są to: Jakub Cybula z kl.3a, Igor Kolanek z kl.3b oraz Michał Głowackiz kl.2a. Wicemistrzami szkoły zostali ex aequo Tomasz Masiarz i Damian Duś z kl.3b. Trzecie miejsce w tej rywalizacji zajął Mikołaj Petrykowski z kl.2d, a Michał Romanowicz z kl.1c uplasował się tuż za podium. Drużynowym Mistrzem Szkoły została klasa 3b.
Najlepszym zawodnikom gratulujemy. Tym gimnazjalistom, którym nie poszczęściło się w tegorocznej imprezie, mówimy: „następnym razem będzie lepiej”. A wszystkim życzymy sukcesów w kolejnych szachowych zawodach.Organizatorkami gier finałowych były uczennice: Julia Strzałkowska i Kinga Dróżdż z kl.3a oraz pani Joanna Dobosz.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Ostatnio dodane filmy
Kompilacja - rajdy 14 do 17.
Kompilacja filmów z rajdów survivalowych od 14. do 17.
26 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
03.01.17
Czytelniczy flashmob
Książki nadal są przyjaciółmi, a dzielenie się nimi w ramach bookcrossingu jest fajne Uśmiech
123 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
27.10.16
Akademia z okazji 11. listopada - 2015 rok
Akademia z okazji 11. listopada poprowadzona przez p. Marcina Gawryjołka
730 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
14.11.15
Ślubowanie klas pierwszych
13. października 2013 roku odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych.
693 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
05.11.15
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Pogoda
blank.gif blank.gif
centerb-left.png centerb-right.png
center-left.png center-right.png
centerb-left.png centerb-right.png