Panel sponsorów i partnerów festynu Rodzinne Ustronie - Łączymy Pokolenia - kliknij------>

Jubileusz 40-lecia szkoły

Dnia 27 listopada 2015 odbędą się uroczystości obchodów 40 – lecia istnienia naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów, nauczycieli i pracowników na wspólną podróż w przeszłość. Zobacz program obchodów
Dyrekcja i Komitet Organizacyjny

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

We wtorek 10 listopada w godzinach 12.30 i 13.25 odbyły się w naszej szkole uroczyste akademie z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Na uroczystości obecni byli wszyscy uczniowie naszej szkoły, pracownicy oraz, dyrekcja. Z okazji święta uczniowie przygotowali wystawę plakatową propagującą święto niepodległości i pozwalającą przybliżyć innym wiadomości i klimat dawnych, radosnych i jakże dla każdego Polaka ważnych chwil. Plakaty uczniowskie wyeksponowane były na korytarzu szkolnym, oraz podczas uroczystości na sali gimnastycznej . W dniu uroczystości cała społeczność szkolna udekorowała swe stroje kokardami i kotylionami w barwach narodowych udowadniając, że święta narodowe czcić w odpowiedni sposób potrafi.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie dwunastej trzydzieści, kiedy to cała szkoła, na baczność, obserwowała wprowadzenie pocztu sztandarowego, którego wszakże przy tak ważnej uroczystości zabraknąć nie mogło. Po zajęciu eksponowanego miejsca przez poczet cała społeczność szkolna w pięknym, chwytającym za serce i porywającym stylu odśpiewała a cappella hymn państwowy. Przyznać należy że młodzież naszej szkoły wie jak hymn śpiewać i brzmiał on jak prawdziwa pieśń bojowa, dodająca otuchy i odwagi.

Światowy Dzień Godności - Global Dignity Day

"Każdy człowiek ma prawo godnie żyć" - to hasło skupia członków organizacji Global Dignity na całym świecie. Ich inicjatywą jest Międzynarodowy Dzień Godności, celem zaś -propagowanie wśród młodzieży podstawowych zasad godności oraz uwrażliwienie ich na zagadnienia związane z poszanowaniem godności ludzkiej.

IV Nocny Maraton Filmowy

NewsyDnia 06.11.2015r. my – uczniowie klasy 2A uczestniczyliśmy w projekcji filmów w ramach IV Nocnego Maratonu Filmowego za zgodą pana Dyrektora w murach naszej szkoły. Po wcześniejszych dyskusjach, a wręcz bojach słownych, wybraliśmy same horrory ku uciesze jednych, a przerażeniu innych. Maraton rozpoczął się o godz. 18.00 i trwał aż do pełnej symboliki wziąwszy pod uwagę repertuar godziny 24.00. Pod czujnym okiem ale z lekko truchlejącymi sercami opiekunek: p. Aldony Miękus (wychowawczyni) i Elwiry Mortki obejrzeliśmy następujące filmy:

Życie i twórczość Jarosława Iwaszkiewicza

Newsy27 października odbył się w naszym gimnazjum Szkolny Konkurs Czytelniczy "Życie i twórczość Jarosława Iwaszkiewicza", w którym wzięło udział 13 osób. I miejsce zajęła Sandra Żuchowska z kl.3 E, II miejsce Igor Kolanek z kl. 2 B, trzecie ex equo Wioletta Góralska i Gabriel Głuch z kl. 3 A. Gratulujemy.

Świat na... mniam

NewsyMamy odwagę pogonić stąd nadwagę- pod takim hasłem w piątek 23 października odbyła się w naszej szkole impreza z cyklu „ Świat na… mniam” promująca dosłownie smaczny i zdrowy styl życia. Tak właśnie uczniowie i nauczyciele PG2 włączyli się w obchody Światowego Dnia Walki z Otyłością. Nauczyciele przygotowali przepyszne sałatki( przepisy już wkrótce znajdą się na stronie szkoły ) oraz szereg form aktywności sportowej.

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2015 r. w Publicznym Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu obchodziliśmy dwie ważne uroczystości.
Pierwszą z nich był Dzień Edukacji Narodowej, drugą - Ślubowanie klas pierwszych.Akademie przygotowali uczniowie z klas II i III pod kierunkiem p. Anny Bednarczyk, P.Beaty Koptas z udziałem p.Elwiry Mortki i p.Małgorzaty Szester.
Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili te wyjątkowe chwile.Uroczystości przebiegały w miłej i radosnej atmosferze.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy uczestniczyli w Ślubowaniu dzieci z klas pierwszych na uczniów naszej szkoły.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć...

MŁODZI GŁOSUJĄ

Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskim projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej zatytułowanym Młodzi Głosują.
Zależało nam bardzo na promowaniu aktywnych postaw obywatelskich dlatego przeprowadziliśmy akcję profrekwencyjną. Rozwieszaliśmy plakaty, rozdawaliśmy ulotki zachęcające do udziału w wyborach.
W poniedziałek 19 października finalizowaliśmy projekt symulacją wyborów parlamentarnych. Grupa projektowa w skład, której weszły uczennice klasy IIIe przygotowały lokal wyborczy i utworzyły Szkolną Komisję Wyborczą. Każdy uczeń naszej szkoły mógł pobrać kartę do głosowania i oddać swój głos na jeden z 15 zrejestrowanych Komitetów Wyborczych. Frekwencja wyniosła 31,21%.
W poszczególnych klasach głosy oddało:
 w klasach pierwszych głosowało 24 uczniów,
 w klasach drugich głosowało 53 uczniów,
 w klasach trzecich głosowało 46 uczniów.
Szczególne pochwały za wzorową postawę obywatelską należą się uczniom klasy IIa, którzy w 100% stawili się w naszym szkolnym lokalu wyborczym.
Koordynator projektu:Małgorzata Jastrzębska
zapraszamy do galerii :)

Ostatnio dodane filmy

Akademia z okazji 11. listopada - 2015 rok
Akademia z okazji 11. listopada poprowadzona przez p. Marcina Gawryjołka
44 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
14.11.15
Ślubowanie klas pierwszych
13. października 2013 roku odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych.
35 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
05.11.15
14. Rajd Survivalowy
14. już Szkolny Rajd Survivalowy, który odbył się w dniach 29- września - 1 październik...
472 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
08.02.15
Orszak Trzech Króli 6 Stycznia 2015 - kabaret GMO
GMO w składzie najlepszymUśmiech na Orszaku wystąpiło. Mamy nadzieję, że nieobecnym (z przy...
380 Obejrzeń:
No Rating
From: Kot
08.01.15

Pogoda

Wygenerowano w sekund: 0.03
831,364 unikalne wizyty