Mój region moja ojczyzna.

W dniu 26 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły Aleksandra Szester z klasy III a i Michał Głowacki z klasy II a zdobyli zaszczytne drugie miejsce w konkursie organizowanym przez Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Mój region moja ojczyzna. Ola i Michał dzielnie rozwiązywali przygotowane zadania, odpowiadali na pytania, jako zespół sprawili się na piątkę. Cała społeczność szkolna jest z Nich dumna.
Gratulujemy!!!

OBCHODY 226. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Jak co roku, tuż przed majowym długim weekendem, uczniowie PG 2 pamiętając o zbliżającej się kolejnej rocznicy uchwalenia konstytucji trzeciomajowej, przygotowali program obchodów. Na tablicy w holu szkoły zawisła okolicznościowa wystawa, prezentująca fragmenty artykułów pierwszej ustawy zasadniczej w Rzeczpospolitej. Zamieszczono także portrety jej twórców oraz reprodukcję dzieła Jana Matejki ze wskazaniem i omówieniem, kto jest kim na obrazie.
Uczniowie i nauczyciele ubrani odświętnie tego dnia nosili biało-czerwone wstążeczki. Punktem kulminacyjnym obchodów była uroczysta akademia przygotowana przez młodzież z klasy 1b. Tym razem gronu pedagogicznemu oraz społeczności szkolnej zaprezentowały się wszystkie polskie konstytucje, kolejno od najmłodszej – obecnie obowiązującej – do najstarszej, trzeciomajowej. Uczennice klasy 1b, przepasane szarfami z napisem „Konstytucja”, podczas parady przez salę gimnastyczną, przedstawiły kopie historycznych dokumentów.

Szanowni Państwo !!! DRODZY RODZICE !!!

Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 2 im. Adama Jerzego Czartoryskiego w Radomiu po raz kolejny zwraca się do Państwa z prośbą o DOBROWOLNE wpłaty na rzecz Rady Rodziców naszej szkoły w sugerowanej kwocie 40 zł.

Fundusze zebrane w ten sposób są wydatkowane na potrzeby szkoły i naszych pociech, czyli wszystkich uczniów gimnazjum. Zebrane dzięki tym wpłatom kwoty przeznaczamy na wspieranie rozwoju uczniów, nagradzanie ich sukcesów a także zachęcanie do większej aktywności. Dofinansowujemy nie tylko różnego rodzaju wydarzenia sportowe, kulturalne i naukowe, nagrody, ale staramy się również pomagać w sytuacjach wyjątkowych, np. poprzez wsparcie dla uczniów, których rodziny nagle znajdą się w trudnej sytuacji finansowej.

Pola Nadziei

Caritas Dicezji Radomskiej już po raz 4 organizował akcje Pola Nadziei. Tradycyjnie rozpoczeliśmy ją jesienią od sadzenia cebulek żonkili przy szkole. W ramach tej akcji wolontariusze uczestniczyli w zbiórce datków przy parafii św.Rafała w Radomiu. Zebraliśmy 409,68zlotych. Mamy satysfakcje z tego, że mogliśmy wspomóc tak szlachetny cel jak zakup sprzętu rehabilitacyjnego do wypożyczalni prowadzonych przez Caritas.
Zapraszamy do oglądanie fotek z akcji w galerii zdjęć :)

Bezpieczni w Sieci

Szanowni Państwo. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z prezentacją dotyczącą bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w świecie gier oraz cyberprzestrzeni. otwórz

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Optymistycznej

"Świat nie jest taki zły, świat nie jest wcale mdły - niech no tylko zakwitną jabłonie"
tak twierdził znakomity polski poeta, pisarz i reżyser Jerzy Afanasjew.
Proponujemy naszym uczniom konkurs recytatorski, w którym należy zaprezentować wiersz autora polskiego lub zagranicznego o tematyce satyrycznej, humorystycznej, zawierający przesłanie optymizmu, radości i otuchy. Regulamin Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Optymistycznej w załączniku czytaj

Egzamin Gimnazjalny - INFORMACJE

Prosimy wszystkich uczniów klas trzecich oraz rodziców aby zapoznali się z informacjami dotyczącymi tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Informacje przedstawione są w postaci prezentacji. Zapraszamy :) czytaj

XIII Radomska Olimpiada Młodzieży

29 marca w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radomiu odbyły się drużynowe zawody w tenisie stołowym chłopców, rozgrywane w ramach XIII Radomskiej Olimpiady Młodzieży.
Drużyna naszej szkoły w składzie Karol Kukliński z klasy 2f, Przemysław Cieślak z klasy 3c i Kacper Dziubek z klasy 3a zajęła po zaciętym boju II miejsce i tym samym awansowała do Między powiatowych rozgrywek. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie zawodów.