Przejdź do

Przeszukaj stronę

Logowanie

Logowanie

Logowanie

Gazetka Szkolna

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Foto-chmurka

XIII Radomska Olimpiada Młodzieży

29 marca w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radomiu odbyły się drużynowe zawody w tenisie stołowym chłopców, rozgrywane w ramach XIII Radomskiej Olimpiady Młodzieży.
Drużyna naszej szkoły w składzie Karol Kukliński z klasy 2f, Przemysław Cieślak z klasy 3c i Kacper Dziubek z klasy 3a zajęła po zaciętym boju II miejsce i tym samym awansowała do Między powiatowych rozgrywek. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie zawodów.

Dni Otwarte w naszej szkole

W dniach 25 – 26 marca 2017r. drzwi naszej szkoły zostały szeroko otwarte dla wszystkich chętnych. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, między innymi: warsztaty kulinarne, wystawę zwierząt, plac zabaw, bajkę, pokazy akrobatyczne oraz cheerleaderek, doświadczenia fizyczne i chemiczne, rozgrywki szachowe, szkolenie suvivalowe, wykopaliska archeologiczne, konkursy i zabawy językowe, matematyczne, europejskie, kącik plastyczny, malowanie twarzy, stoisko miłośników gier fabularnych i wiele innych. Ilość gości naprawdę przerosła nasze oczekiwania. Dzieci i młodzież bawiła się tak dobrze, że wielu z tych, którzy odwiedzili nas w sobotę, przyszli także w niedzielę, aby jeszcze raz przeżyć przygodę w nowej szkole. Rodzice przybyli tłumnie, aby nie tylko towarzyszyć swiom pociechom, ale również z rozżewnieniem przypomnieć sobie dawne lata spędzone w tutejszych murach.

Były to bardzo udane dwa dni. Dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów i rodziców do naszej szkoły - nowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11!
Relacja z Dni Otwartych w ZEBRRA.TV
>>Zobacz oraz w galerii zdjęć :)

Pierwszy Dzień Wiosny - relacja

21 marca 2017r. świętowaliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie już po raz kolejny próbowali swoich sił w turnieju o tytuł KLASY ROKU. Zadanie nie było łatwe. Pod czujnym okiem jury reprezentanci klas, przy głośnym dopingu swoich kolegów, rywalizowali w konkurencjach sportowych, konkursie wiedzy o szkole oraz prześcigali się w prezentowaniu własnych talentów artystycznych. Ponieważ konkurencja była bardzo duża, młodzież wspierali także wychowawcy, próbując zdobyć dodatkowe punkty wykonując przygotowane specjalnie dla nich zadaniach.
Po wielu emocjach i wspaniałej zabawie upragniony tytuł KLASY ROKU zdobyła klasa III A z wychowawczynią Aldoną Miękus Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do galerii:)

Święto matematyki "Matematyka na wesoło" już za nami!

14 marca obchodziliśmy Szkolne Święto Matematyki pod hasłem Matematyka na wesoło. Podczas obchodów Święta uczniowie wzięli udział w licznych konkursach:
-Mistrz logicznego myślenia,
„W matematyce nie ma drogi specjalnie dla Królów...”,
- Fillomino,
-Escape Room,
-matematyczno-plastyczny „Matematyka na wesoło”.
Oto wyniki konkursów|:
Mistrzem logicznego myślenia klas III został Piotr Ziętek z klasy IIIa,
Wicemistrzem logicznego myślenia klas III została Małgorzata Stanios z klasy IIIa
Mistrz logicznego myślenia klas II to Miłosz Domański z klasy IIb,
Wicemistrz logicznego myślenia klas II -Marcel Myrta z klasy IId,
Wśród uczniów klas I mamy wyróżnienia za udział w konkursie Mistrz logicznego myślenia dla Michała Romanowicza i Damiana Panka z klasy Ic.

Cybernauci - bezpieczny internet

NewsyNasz szkoła uczestniczy w programie "Cybernauci", którego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w sieci dzieciom i młodzieży poprzez uświadamianie niebezpieczeństw czyhających w Internecie. O najnowszym z wydarzeń w ramach programu możecie się dowiedzieć tutaj: wywiad w Radiu Plus

Mistrzostwa Radomia Szkół Gimnazjalnych w Szachach

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu dnia 17 marca 2017 roku uczestniczyli w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Radomia Szkół Gimnazjalnych w Szachach, które odbyły się w Publicznym Gimnazjum nr 5 w Radomiu. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Cybula kl.3a, Damian Duś kl.3b, Tomasz Masiarz kl.3b, Igor Kolanek kl.3b, Michał Głowacki kl.2a, Remigiusz Gajewski kl.1b oraz Aleksandra Basaj kl.3d po wyrównanej walce z innymi radomskimi szkołami zdobyła tytuł Drużynowego Wicemistrza Radomia Szkół Gimnazjalnych. Natomiast uczeń Jakub Cybula zdobył brązowy medal w kategorii gier indywidualnych chłopców, a Aleksandra Basaj została Najlepszą Juniorką w Radomiu w sezonie 2016/2017. Szachowej reprezentacji szkoły gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy kolejnych.

Laureat wojewódzkiego konkursu geograficznego.

NewsyKacper Jastrzębski z klasy 3a został laureatem wojewódzkiego konkursu geograficznego.
Kacper znalazł się w gronie 70 uczestników trzeciego, finałowego etapu konkursu, zorganizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli dla uczniów z całego Mazowsza. W finale imprezy w Warszawie Kacper wykazał się doskonałą znajomością geografii Polski oraz Europy, a zwłaszcza państw sąsiadujących z naszym krajem. Ostatecznie znalazł się wśród 35 laureatów konkursu, jako jeden z dwóch uczniów z regionu radomskiego. Dzięki sukcesowi Kacper nie będzie musiał zdawać egzaminu gimnazjalnego z przedmiotów przyrodniczych. Gratulujemy Kacprowi oraz jego nauczycielce geografii, p. Aldonie Miękus.

Czytanie łączy pokolenia ... , czyli z wizytą w PSP 23

W piątek 10 marca mogliśmy się przekonać o tym, że czytanie łączy pokolenia. Tego dnia odbyło się bowiem nasze spotkanie z szóstoklasistami z PSP 23. Punktualnie o 15.00 stawiliśmy się w bibliotece szkolnej PSP 23. Spotkanie odbywało się pod hasłem „Spotkanie ZA NIEBIESKIMI DRZWIAMI”, ponieważ tematem rozmowy była powieść młodzieżowa Marcina Szczygielskiego o tym właśnie tytule. My, gimnazjaliści z PG 2, Członkowie Szkolnego Klubu Czytelniczego, mogliśmy wymienić się z młodszymi kolegami wrażeniami towarzyszącymi czytaniu książki. Opinie były podzielone. Okazało się, że my czytaliśmy tylko książkę, a oni obejrzeli też film, który nie tak dawno był wyświetlany w kinach. Byliśmy bardzo ciekawi, jak reżyser oddał realia powieści i jak poradził sobie ze scenami fantastycznymi. Wypowiedzi Maksa, Łucji czy Marcina były bardzo szczere i bezpośrednie. Bardzo szybko rozmowa zeszła na temat czytania i czytelnictwa w ogóle: co czytamy? czego szukamy w książkach? czym się kierujemy przy wyborze książki? co nas zachęca a co zniechęca do czytania? Przy herbatce i słodkim poczęstunku szybko zintegrowaliśmy się z kolegami z podstawówki. Postanowiliśmy wspólnie namalować to, co każdy z nas wyobraża sobie jako świat za niebieskimi drzwiami. Powstał niezwykły kolaż postaci, ptaków, roślin i barw.
Dwie godziny minęły w mgnieniu oka i przyszedł czas się pożegnać. Przygotowaliśmy więc plakat z odpowiedziami na pytanie: DLACZEGO WARTO CZYTAĆ? Wykorzystamy je do promowania czytelnictwa wśród gimnazjalistów.
Już wiemy, że współpraca ze szkołą podstawową będzie kontynuowana. Następnym razem to my chcemy być gospodarzami. Fajnie było się przekonać, że czytanie łączy pokolenia i pomaga nawiązywać przyjaźnie. Zapraszamy do galerii :)
SzKCz
Wygenerowano w sekund: 0.02
1,619,893 unikalne wizyty