ZAWODY SPORTOWE W RINGO

W maju odbyły się wewnątrzszkolne i międzyszkolne zawody w ringo. Reprezentacja naszej szkoły dzielnie walczyła w Mistrzostwach Radomia Szkół Gimnazjalnych rozgrywanych w tej dyscyplinie sportowej, ale w meczu o medale uległa 2:3 reprezentacji PG nr 13 i uplasowała się tuż za podium.
Zawody wewnątrzszkolne były rozgrywane z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców w formie jednodniowych turniejów singlowych.
W kategorii dziewcząt dwie zawodniczki zdobyły ex aequo tytuł Mistrza Ringo: Zuzanna Węgrzecka z kl.3b i Julia Strzałkowska z kl.3a. Kolejne dwie uczennice zostały równorzędnie wicemistrzyniami: Aleksandra Kalita z kl.3b i Oliwia Kopyt z kl.3a. Natomiast Adrianna Modrzejowska z kl.3b uplasowała się na trzeciej pozycji.
W kategorii chłopców także mamy dwóch Mistrzów Ringo, są to uczniowie klasy 2d: Jan Świgoń i Maksymilian Wójcik. Wicemistrzami zostali Jakub Święcicki 2d i Adam Łoboda 3a, a Kacper Stępniewski zajął trzecie miejsce w wewnątrzszkolnym turnieju ringo. Gratulujemy :)

Radomski Piknik Naukowy

Piknik z okazji Dnia Dziecka

XIX Gimnazjalny Rajd Survivalowy

Informujemy wszystkich uczniów, że w dniach 05 - 07 czerwca 2017r. ( poniedziałek, wtorek, środa) 2017 r. odbędzie się już XIX Rajd Survivalowy. Trasa rajdu przebiegać będzie następująco:
I dzień –Bartodzieje. PKP –Lisów – rz. Radomka(tama) – Marcelów –Wsola –Wielogóra (ul. Północna - nocleg) - ok. 10km
II dzień –Wielogóra (ul. Północna) - (zajęcia w obozie lub wyjście nad rzekę Radomkę w zależności od pogody ) – ok. 5 km
III dzień -Wielogóra (ul. Północna) - Wielogóra - Grabina -– - Wincentów - Lesiów PKP - ok. 4 km
Spotkanie przedrajdowe 01 czerwca (czwartek) o godz. 14.15 w sali 210.
Dla przypomnienia informacji przekazanych na spotkaniu polecamy serwis naszego koła SKKT rajdy survivalowe
Jeśli są jakieś pytania dotyczące rajdu proszę zadawać na naszej księdze gości. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej :)
Regulamin i harmonogram rajdu czytaj

Projekt eTwinning

Od 08.05.2017 do 12.06.2017 w naszej szkole realizujemy zatwierdzony już projekt eTwinning pt. Share my Room and Hobbies.
Współpracujemy z pięcioma europejskimi krajami. Naszymi partnerami są rówieśnicy z Hiszpanii, Bułgarii, Portugalii, Rumunii i Chorwacji.
Projekt umożliwi nam poznanie naszych kolegów i koleżanki z państw współpracujących, ponieważ opowiemy sobie nawzajem o zainteresowaniach, domu, przyjaciołach, rodzinie i czasie wolnym w krótkich, maksymalnie trzyminutowych filmikach. Na specjalnie do tego celu utworzonej platformie (twinspace) będziemy zamieszczać swoje nagrania oraz oglądać wypowiedzi innych.Będziemy mogli też porównać nasze style życia, domy, otoczenie itd.
Mamy nadzieję nawiązać trwałe kontakty, a może nawet przyjaźnie!
Traktujemy ten projekt jak przygodę życia!
Dostęp do filmików, dyskusji i całej platformy będą mieć tylko uczniowie i nauczyciele zaangażowani w projekt, ale po jego zakończeniu uchylimy nieco rąbka tajemnicy.Zapraszamy do galerii zdjęć po zakończeniu projektu, tj. po 12.06.2017r.
Koordynatorki projektu: p. Elwira Mortka, p. Małgorzata Sałaj, p. Justyna Mazurek.

Mój region moja ojczyzna.

W dniu 26 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły Aleksandra Szester z klasy III a i Michał Głowacki z klasy II a zdobyli zaszczytne drugie miejsce w konkursie organizowanym przez Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Mój region moja ojczyzna. Ola i Michał dzielnie rozwiązywali przygotowane zadania, odpowiadali na pytania, jako zespół sprawili się na piątkę. Cała społeczność szkolna jest z Nich dumna.
Gratulujemy!!!

OBCHODY 226. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Jak co roku, tuż przed majowym długim weekendem, uczniowie PG 2 pamiętając o zbliżającej się kolejnej rocznicy uchwalenia konstytucji trzeciomajowej, przygotowali program obchodów. Na tablicy w holu szkoły zawisła okolicznościowa wystawa, prezentująca fragmenty artykułów pierwszej ustawy zasadniczej w Rzeczpospolitej. Zamieszczono także portrety jej twórców oraz reprodukcję dzieła Jana Matejki ze wskazaniem i omówieniem, kto jest kim na obrazie.
Uczniowie i nauczyciele ubrani odświętnie tego dnia nosili biało-czerwone wstążeczki. Punktem kulminacyjnym obchodów była uroczysta akademia przygotowana przez młodzież z klasy 1b. Tym razem gronu pedagogicznemu oraz społeczności szkolnej zaprezentowały się wszystkie polskie konstytucje, kolejno od najmłodszej – obecnie obowiązującej – do najstarszej, trzeciomajowej. Uczennice klasy 1b, przepasane szarfami z napisem „Konstytucja”, podczas parady przez salę gimnastyczną, przedstawiły kopie historycznych dokumentów.

Szanowni Państwo !!! DRODZY RODZICE !!!

Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 2 im. Adama Jerzego Czartoryskiego w Radomiu po raz kolejny zwraca się do Państwa z prośbą o DOBROWOLNE wpłaty na rzecz Rady Rodziców naszej szkoły w sugerowanej kwocie 40 zł.

Fundusze zebrane w ten sposób są wydatkowane na potrzeby szkoły i naszych pociech, czyli wszystkich uczniów gimnazjum. Zebrane dzięki tym wpłatom kwoty przeznaczamy na wspieranie rozwoju uczniów, nagradzanie ich sukcesów a także zachęcanie do większej aktywności. Dofinansowujemy nie tylko różnego rodzaju wydarzenia sportowe, kulturalne i naukowe, nagrody, ale staramy się również pomagać w sytuacjach wyjątkowych, np. poprzez wsparcie dla uczniów, których rodziny nagle znajdą się w trudnej sytuacji finansowej.