Wykaz podręczników na rok szkolny 2017/2018

Czytanie jest zabawą - ostatnia odsłona

Nadszedł czas, by zakończyć tegoroczną edycję projektu PoczytajMY! Pożegnaliśmy tym samym przesympatyczne maluchy z Publicznego Przedszkola nr 10 im. Jana Brzechwy. Ostatnie spotkanie odbyło się w grupie Pszczółek, czyli trzylatków i poświęcone było temu, czego się najczęściej boimy. Wprowadzeniem do tematu była prezentacja bajki o przygodom trzech świnek, które dzielnie stawiły czoła groźnemu wilkowi. Dużo radości sprawiły przedszkolakom przebrania gimnazjalistów za bajkowe świnki oraz za wilka. Wilk wydawał się tak groźny, że niektóre maluchy naprawdę były wystraszone. Po odczytaniu historyjki wzbogaconej inscenizacją, przygotowaną przez członków Szkolnego Klubu Czytelniczego PG 2, dzieci opowiadały o tym, czego się boją. Następnie podejmowały różne wyzwania podczas zabawy w przeciąganie liny, przechodzenie przez kładkę i skakanie po kamieniach. Rozwiązywały zagadki i kolorowały ilustracje z zaprezentowanej im bajki.
W podziękowaniu za całoroczną współpracę gimnazjaliści wręczyli pamiątkowy dyplom na ręce Pani Dyrektor Beaty Małek. Wszyscy wyrazili nadzieję na kontynuację spotkań czytelniczych w ramach projektu w przyszłym roku szkolnym.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Klas III - czwartek 22 czerwca 2017 roku o godzinie 17.30

Klas I -II piątek 23 czerwca 2017 roku o godzinie 10.00

19. Szkolny Rajd Survivalowy za nami

I oto kolejny już - 19. Szkolny Rajd Survivalowy za nami (to już tradycyjne rozpoczęcie notki z naszych rajdów). Dla nas był to kolejny rajd, ale staraliśmy się, żeby dla kolejnego pokolenia gimnazjalistów był on jak zwykle niezwykły. Nie zabrakło tradycyjnych rozrywek, jak strzelanie z łuku, poszukiwanie ukrytego jedzenia czy przygotowywanie i używanie morderczego narzędzia. Doświadczyliśmy i morderczych upałów, i gwałtownej burzy po której niektórzy musieli suszyć namioty walcząc z rojami wyjątkowo agresywnych komarów. Dla nas jednak rajd ten był niezwykły (i była to bardzo miła niespodzianka), gdyż do rajdu dołączyli absolwenci, mistrzowie krzesiwa i ogniska. Dzięki nim zasmakowaliśmy nowej jakości w posiłkach - spaghetti bolognese i pizzy, a wszystko przygotowywane w polowych warunkach i zgodnie z regulaminem, czyli na ognisku. Smakowało wybornie, choć znacznie większą satysfakcję przyniosła świadomość, że zaszczepione przez nas zainteresowania okazały się tak trwałe, gdyż absolwentami byli studenci w wieku dwudziestu i więcej lat. Mamy nadzieję, że tegoroczni rajdowicze również sprawią nam kiedyś niespodziankę i dołączą kiedyś jako doświadczeni włóczykije do grupy nowicjuszy :) Czyli, jak zwykle - do zobaczenia na szlaku przygody! Zobaczcie fotki :)

SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU

2 czerwca w Resursie Obywatelskiej odbyło się XVII Forum Ekologiczne skierowane do dzieci i młodzieży radomskich placówek oświatowych, podczas którego zostały rozdane nagrody za udział w konkursie SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU organizowanego cyklicznie przez firmę RADKOM. Delegacja uczniów wraz z koordynatorką akcji - p. M. Szester odebrała czek w kwocie 2.500zł za zajęcie V miejsca w tym konkursie. Dziękujemy wszystkim za wspaniałe zaangażowanie - bez tego nie osiągnęlibyśmy takiego sukcesu

Radomski Piknik Naukowy

3 czerwca 2017 roku już po raz sósmy na ul. Żeromskiego odbył się Piknik Naukowy organizowany przez Urząd Miejski w Radomiu. Wzięły w nim udział wszystkie znaczące instytucje radomskie w tym Policja, Straż Miejska, radomskie uczelnie wyższe oraz nieomal wszystkie szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Bardzo silnie swoją obecność w tym projekcie zaznaczyła nasza szkoła, przygotowując ekspozycje w kilku dziedzinach. Zapraszamy do galerii zdjęć :)

Konkurs na najładniejszą makietę zakończony !!!

Czas głosowania na najładniejszą makietę już minął. Wygrały tzry makiety, które otrzymały największa liczbę głosów. I miejsce zajęła makieta nr 7 (22 głosy) wykonana przez Mateusza Kostykę z kl. 1a, drugie miejsce zajęły razem makiety 3 i 4(po 19 głosów) wykonane przez Wiktora Dryję z kl. 1a i Agatę Ziółek z kl.1a. Osoby te otrzymają cząstkowe oceny celujące z techniki. Na uznanie zasługuje również makieta wykonana przez Oskara Dratwę z kl. 1d (zdj. obok)

Mateusz Kostyka kl.1a Wiktor Dryja kl.1a Agata Ziółek kl.1a

SONDA
Która makieta podoba Ci się najbardziej?

koniec głosowania
Zobacz wyniki
SONDA
Która makieta podoba Ci się najbardziej?

koniec głosowania
Zobacz wyniki
galeria makiet

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁKĘ SIATKOWĄ

Zakończyły się Mistrzostwa Publicznego Gimnazjum nr 2 w Piłkę Siatkową o Puchar Dyrektora Szkoły. Brało w nich udział 11 zespołów: 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 2c, 3a, 3b dziewczęta, 3b chłopcy, 3c, 3d.
W finale o trzecie miejsce drużyna 1d pokonała dziewczęta z 3b. Brązowi medaliści grali w następującym składzie: Maja Wiśniewska, Justyna Nowak, Natalia Kalita, Natalia Jędrzejczyk, Piotr Włodarz, Wojciech Sołśnia, Dawid Nazarczuk, Mikołaj Jastrzębski.
W finale o pierwsze miejsce zespół 3a wygrał z 2b. Klasa 2b czyli Wicemistrzowie Szkoły reprezentowani byli przez siatkarzy: Maciej Winiarski, Oskar Szcześniak, Maciej Przybysławski, Filip Kozłowski, Kacper Kowalski, Jonasz Kaczmarski, Kacper Bednarski. Mistrzowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Piłce Siatkowej w roku szkolnym 2016/17 to: Julia Strzałkowska, Maciej Żuchowski, Adam Łoboda, Kacper Stępniewski, Kacper Jastrzębski i Kacper Dziubek.
Gratulujemy wszystkim, zarówno zwycięzcom, jak i pozostałym siatkarzom i siatkarkom, którzy uczestniczyli w walce „fair play”, bo… „ważny jest nie triumf lecz walka, istotą sportu nie jest zwyciężać lecz toczyć rycerski bój” /Pierre de Coubertin/. Zapraszamy do galerii zdjęć :)