Installing

Dni otwarte w naszej szkole

Poznajemy Ojcowiznę

W środę 28 lutego w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury odbyła się uroczystość podsumowania powiatowego ( regionalnego) etapu Ogólnopolskiego Konkursu „ Poznajemy Ojcowiznę” organizowanego od dwudziestu lat przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
W kategorii wiekowej 13- 16 lat, za indywidualną pracę "Moja rodzina- moje dziedzictwo", drugą nagrodę odebrał Krzysztof Dąbrowski z klasy II a. Praca Krzysztofa, opowiadająca niezwykłe życie jego pradziadka - wynalazcy, zostanie teraz zaprezentowana w Warszawie, w trakcie finałowej rywalizacji prac nadesłanych z terenu całej Polski.
Gratulujemy dotychczasowego sukcesu i trzymamy kciuki za kolejny etap!

W roli głównej – Kobieta

„ W roli głównej – Kobieta” zawodoznawczy projekt edukacyjny realizowany w PSP nr 11.
W marcu, w naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny skierowany do całej społeczności szkolnej. W ramach przedsięwzięcia rozwijamy zainteresowania naszych uczniów, rozwijamy umiejętności komunikacji interpersonalnej, propagujemy postawy przedsiębiorcze.
W ramach projektu w naszej szkole odbywają się spotkania z kobietami związanymi z lokalnym rynkiem pracy, reprezentującymi różne środowiska,
z kobietami odnoszącymi sukcesy i realizującymi się w różnych przestrzeniach.
1 marca 2018 odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „ W roli głównej – Kobieta”. Gościliśmy panie; vicedyrektor Biblioteki Miejskiej dr Agatę Morgan oraz Dorotę Prawdę z filii nr1 Biblioteki Miejskiej.
Pani Agata Morgan przygotowała dla naszych uczniów szereg ciekawych informacji na temat kobiet, które zapisały się w historii naszego miasta. Zaprezentowała sylwetki Marii Kelles – Krauz oraz Marii Walewskiej , mówiła
o prawach kobiet, o ich pasjach, zainteresowaniach, wyborach życiowych,
o czasach w jakich żyły i pracowały.
Pani Dorota Prawda zaprezentowała ofertę filii biblioteki przy ulicy Osiedlowej. Nasi uczniowie ze spotkania wyszli bogatsi w informacje dotyczące działalności politycznej, społecznej, oświatowej mieszkanek Radomia
z pierwszej połowy XX wieku.
Przed nami kolejne spotkanie.
- zobacz zdjęcia

Cała Polska Czyta Dzieciom

W I semestrze roku szkolnego 2017/2018 gimnazjaliści włączyli się do akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Przygotowano projekt edukacyjny ,,Gimnazjaliści czytają młodszym kolegom’’ pod kierunkiem p. B. Wójcik i p. J. Łyżwińskiej, skierowany do uczniów klasy 0 naszej szkoły. Dzieci chętnie słuchały fragmentów najpiękniejszych bajek i ulubionych wierszy z dzieciństwa starszych kolegów. zapraszamy do galerii

Laureaci III Szkolnego Konkursu Czytelniczego

Newsy14 lutego odbył się III Szkolny Konkurs Czytelniczy. Tym razem trzeba było przeczytać powieść młodzieżową „Drugi” Ewy Nowak i odpowiedzieć na pytania z jej treści. Najwięcej punktów zdobyły :
I miejsce : Dominika Wach kl. 3 f
II miejsce : Zofia Rylska kl. 3 f
III miejsce : Oliwia Bednarska z kl. 3 a

Zespół teatralny KAMELEON - pensjonariuszom

Na początku każdego roku kalendarzowego nasi uczniowie odwiedzają pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej "Weterana Walki i Pracy" przy ul. Wyścigowej w Radomiu. Zgodnie z tradycją zespół teatralny KAMELEON pod opieką p. B. Wójcik i p. M. Rosińskiej przedstawił Misterium o Bożym Narodzeniu ,,Nie było miejsca dla Ciebie". Piękne kolędy wprowadziły nastrój Bożego Narodzenia i zachęciły wszystkich zebranych do wspólnego śpiewania. Dyrekcji, pracownikom i pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej "Weterana Walki i Pracy" życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2018.

Zespół teatralny KAMELEON - dzieciom

W czwartek 1 lutego 2018r. naszą szkołę odwiedziły dzieci ze świetlicy środowiskowej MOPS-u wraz ze swoimi rodzicami i pracownikami placówki. Zespół teatralny KAMELEON pod opieka p. B. Wójcik i p. M. Rosińskiej przedstawił Misterium o Bożym Narodzeniu "Nie było miejsca dla Ciebie". Dopełnieniem przedstawienia były kolędy, które tworzyły świąteczny nastrój.

Zebrania klasowe

NewsyInformujemy rodziców, że w dniu 31.01.2018r. (środa) o godz. 17.00 odbędą się zebrania klasowe.

Natomiast w dniu 29.01.2018r. (poniedziałek) o godz. 17.00 odbędzie się zebranie klasy 3B.

Numery sal będą podane przy wejściu do szkoły.

Po zakończonych spotkaniach z wychowawcami klas odbędzie się spotkanie Rady Rodziców.