Installing

WARSZTATY z RODoN

NewsyPrzez trzy tygodnie marca w naszej szkole gościliśmy wspaniałe kobiety. Każda z Pań aktywna zawodowo, przedsiębiorcza, pełna pasji. Przed nami kolejne spotkania . A w dniu 19.03 w ramach naszego cyklu „ W roli głównej – Kobieta” odbył się warsztat, który przygotowała i przeprowadziła pani Milenia Jaśkiewicz doradca metodyczny z RODoN. Temat zajęć: „ Aktywność zawodowa kobiet. Zawody przyszłości”. Nasi uczniowie analizowali treści przygotowanych artykułów prasowych, wyjaśniali znaczenie pojęć SUKCES, KARIERA itp. Doskonalili umiejętność pracy w zespole, analizy materiału. Zajęcia wymagały od naszych skupienia i koncentracji. Duże zaciekawienie wzbudził ranking „zawodów przyszłości” czyli takich, na które zapotrzebowanie dopiero się pojawi. Liczymy
na to, że nasi absolwenci na rynku pracy odnajdą się bez problemu i teraz i w przyszłości.

Inspiracje - artyści do tworzenia szukają inspiracji w różny sposób.

Jak stworzyć coś co zachwyci, co wzruszy, co zadziwi i pozwoli wyrazić siebie? Wiele pytań. Naszym uczniom pomagali szukać odpowiedzi uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych im Józefa Brandta
w Radomiu. Pod okiem profesorów pana Jacka Szpaka i pana Grzegorza Kwietnia młodzi artyści „ uchylali” naszym uczniom rąbki tajemnic świata artystycznego. Dzięki przychylności Dyrekcji ZSP w Radomiu uczniowie klas gimnazjalnych i klasy Ia, uczestniczyli w warsztatach z rysunku i mogli sami tworzyć w glinie. Zadania trudne, ale zabawa świetna, w wielu drzemią talenty.
Zostały nam również wypożyczone prace uczniów ZSP w Radomiu , które podziwiają nasi uczniowie
i nasi goście zapraszani w ramach cyklu W roli głównej - Kobieta.
Dziękujemy! i zapraszamy do galerii

W roli głównej - Kobieta

Kolejne spotkanie z kobietą sukcesu odbyło się w naszej szkole. Gościliśmy w dniu 15 marca panią Monikę Gruszkę reprezentującą Akademię Tańca CMG Radom.
Spotkanie z naszymi uczniami przebiegało w niezwykle miłej atmosferze. Pani Monika Gruszka opowiedziała o tym jak pasja staje się sposobem na życie, o własnej przygodzie
z tańcem, o drodze do sukcesu. Młodzież naszej szkoły pozyskała „garść” informacji
o tajnikach przygotowań do turniejów tanecznych, o zasadach takich konkursów, obejrzała krótkie filmiki z turniejów tanecznych.
Swobodnie uczniowie mogli zadawać pytania naszemu gościowi, pani Monika Gruszka również żywo interesowała się planami na przyszłość naszych uczniów, pytała o ich pasje, zainteresowania, o sposoby na spędzanie wolnego czasu. Zachęcała do aktywności, do szukania „pomysłu na siebie”. Tanecznym krokiem w przyszłość…….zobacz zdjęcia

Konkurs poetycki roztrzygnięty

NewsyW czwartek dn. 15.03.2018r. rozstrzygnięto międzyszkolny konkurs poetycki. Laureatami zostali:
Maria Oroń PSP nr 17
Natasza Kraszewska PSP nr 26
Patrycja Maj PSP nr 26
Nina Narożnik PSP nr 26
Agnieszka Jastrzębska PSP nr 22
Oliwia Bańkowska PSP nr 22
Wiktoria Płochocka VII LO

Zapraszamy wszystkich laureatów i opiekunów na spotkanie z poetką Magdaleną Krzesicką, które odbędzie się dn. 23.03.2018r. o godz 11.20 w klubie szkolnym PSP nr 11 ul. Gagarina 19.
Podczas spotkania zostaną wręczone dyplomy i nagrody za zajęcie I, II i III miejsca oraz wyróżnienia.

Organizatorki

Bal karnawałowy

W sobotę 10 lutego 2018r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się bal karnawałowy dla dzieci z osiedla Ustronie. Kolorowe stroje zaproszonych gości i gospodarzy, atrakcyjne zabawy i tańce tworzyły wspaniałą i niezapomnianą atmosferę . Bajkowa scenografia zachęcała do robienia pamiątkowych zdjęć.

Konkurs Recytatorski

NewsyW piątek 16.03.2018r. odbył się szkolny konkurs recytatorski Poezja Magdaleny Krzesickiej. Licznie zgłosili się uczniowie z klas 2e, 3a i 3c. Jury w składzie: B. Koptas, M. Rosińska i B. Wójcik wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – Konrad Derleta
II miejsce – Natalia Spólna
III miejsce – Natalia Bruch

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział pozostałym uczestnikom konkursu.

XVI Regionalny Konkurs Ortograficzny

NewsyUczeń klasy 2e Bartłomiej Kietla zajął III miejsce w XVI Regionalnym Konkursie Ortograficznym. Gratulujemy uczniowi oraz opiekunce p. B. Wójcik i życzymy dalszych sukcesów.

Dni otwarte w naszej szkole