Pierwsze spotkanie Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia

NewsyW poniedziałek 24.10.2011r. odbyło się pierwsze spotkanie Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia, który rozpoczął swoją XIV kadencję. Na zebraniu w Urzędzie Stanu Cywilnego nowi posłowie składali przysięgę sumiennej pracy dla dobra naszego miasta. Spotkanie miało charakter organizacyjny – dokonano wyboru marszałka Parlamentu, trzech wicemarszałków i sekretarza.

Warsztaty eTwinning - podsumowanie

Newsy21 października 2011r. odbyły się w naszej szkole warsztaty programu eTwinning.Do PG nr 2 przyjechali uczniowie z PSP 17 wraz z nauczycielami - koordynatorami projektów eTwinning: p.Barbarą Kogut, p.Moniką Górecką-Grzywacz i p.Moniką Dudek - ambasadorką e-Twinningu w województwie mazowieckim. Uczniowie PSP 17 od kilku lat działają aktywnie w programie eTwinning, odnosząc duże skucesy.

Wybory do Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia

Newsy

Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Radomia z września 2009r. w dniu 17 października odbyły się w naszej szkole wybory posła XIV kadencji Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia.

W wyborach startowały dwie osoby – uczniowie klas trzecich – Maria Kordys z klasy 3e i Damian Kopania z klasy 3a.

Warsztaty e-twinning

NewsyW naszej szkole odbędą się warsztaty e-twinning prowadzone przez młodzież oraz opiekunów projektów e-twinning z PSP 17

e-Twinning jest to łączenie i współpraca bliźniaczych przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli.

Adresatami spotania w naszej szkole są nauczyciele i młodzież PG nr 2
Termin: 21 października 2011 r. (piątek)
Godz. 12.25 (I grupa) Godz.13.25 (II grupa)
Miejsce: Sala Widowiskowa PG 2
Zapraszamy także nauczycieli, którzy w tym czasie nie prowadzą zajęć

Dni wolne

NewsyZnamy już dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych dla naszej szkoły. Są to:

31.10.2011
18.04.2012 (Dzień Otwarty - promocja szkoły)
24, 25, 26.04.2012 (Egzaminy gimnazjalne)
02.05.2012
04.05.2012
08.06.2012

Nowa strona szkoły

NewsyJak zapewne zauważyliście, strona wygląda teraz zupełnie inaczej. Jest to wersja beta co oznacza, że nie wszystkie linki jeszcze działają i część rzeczy nie została jeszcze przeniesiona ze starej strony, ale pracujemy nad tym. Nowy wygląd strony ma służyć uproszczeniu administracji, lepszej integracji poszczególnych jej części jak np. galeria czy różnego rodzaju fora oraz (ukłon w stronę zarejestrowanych użytkowników) np. możliwość zmiany kolorystyki i układu strony, możliwość pisania wiadomości w księdze gości (Shoutbox).
Tymczasem pojawiły się już wiadomości, które powinny zostać opublikowane, więc strona w swej obecnej, niedoskonałej postaci, zaistniała w sieci.
Po pierwsze, nieco zmieniła się lista propozycji szkolnych projektów - dopisanych zostało kilka nowych tematów, a część już wykorzystanych wędruje do archiwum.
Po drugie, w dniu 20 września odbędzie się kolejny Rajd Integracyjny Klas Pierwszych, z którego fotoreportaż na pewno znajdzie się w galerii.
Po trzecie, również w dniu 20 września o godzinie 17 odbędą się zebrania z rodzicami.