Podsumowanie projektu "Nasi ulubieńcy"

Newsy13 grudnia w siedzibie Centrum Edukacji Ekologicznej przy ulicy Wośnickiej 125 w Radomiu nastąpiło uroczyste podsumowanie projektu NASI ULUBIEŃCY 2011. Nasza szkoła okazała się znowu najlepsza – w konkursie plastyczno – fotograficznym „ Okaż mi serce” zdobyliśmy I miejsce oraz 3 wyróżnienia.

1. środa miesiąca

NewsyW związku z tym, że dnia 12.01.2012 (czwartek) o godz. 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami, dyżury nauczycieli w pierwszą środę miesiąca (4.01.2012) zostają odwołane.

RADOMersi

NewsyW grudniu nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywno-społecznej organizowanej przez największy portal językowy w radomiu RADOMersi.pl. Celem akcji jest zbieranie pieniędzy, poprzez dokonanie przez uczniów radomskich szkół zakupu prenumeraty tzw. charytatywnych fiszek do jęz. angielskiego, z których uczniowie będą mogli powtarzać materiał gramatyczny oraz słownictwo. Najważniejszy jest jednak fakt, że uczniowie pomagając sobie jednocześnie pomagają innym.
W zależności od ilości osób, które zdecydują się na wykupienie prenumeraty jedna z radomskich szkół językowych przyjmie na kurs języka obcego daną ilość wychowanków domów dziecka za wynagrodzenie potrzebne jedynie do pokrycia kosztów zorganizowania lekcji.
Uczniowie naszej szkoły przystępując do w/w akcji zebrali 206 zł na zakup charytatywnych fiszek.

Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski16 listopada 2011 roku pięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w IX Międzygimanzjalnym Konkursie Recytatorskim „Oblicza miłości”, który odbył się w Publicznym Gimnazjum nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Zakwalifikowani uczniowie to: Robert Buczkowski, Olga Wątły, Anna Reszke kl. III A, Aleksandra Gorczyca kl. II D, Aleksandra Pluta kl. III E.

Konkurs biologiczny "Znajdź motyla"

Konkurs biologiczny "Znajdź motyla"Oto pierwszy konkurs biologiczny pt. "Znajdź motyla". Pierwszym i najważniejszym zadaniem jest odnalezienie przygotowującego się do zimy motyla na załączonym zdjęciu (zdjęcie można ściągnąć na swój komputer - kliknij na nim prawym przyciskiem myszki i wybierz "Zapisz obraz na dysk" lub podobnie, zależnie od używanej przeglądarki). Odpowiedź należy podać w formie współrzędnych wyrażonych pikselami w poziomie i w pionie, np. ponieważ zdjęcie ma rozdzielczość 4912 na 3264, odpowiedź może brzmieć np. [836, 2893]. Zdjęcie jest pod tym linkiem
Pozostałe instrukcje znajdują się w dalszej części newsa dostępnej po kliknięciu na "czytaj więcej".

Nakarm psa!

Nakarm psa!Jeszcze dziesięć dni trwa akcja portalu tablica.pl pod nazwą "Nakarm psa". Wasza rola jest bardzo prosta - wystarczy wejść na stronę klikając na ten link, wybrać psa spośród kilkudziesięciu przedstawionych na fotografiach i kliknąć na napisie "nakarm psa" na górze strony. Pamiętaj, że możesz kliknąć tylko raz dziennie!
Jeśli dany pies uzbiera odpowiednio dużo kliknięć, portal tablica.pl kupi mu worek psiej karmy.

Nadzwyczajne posiedzenie PMM Miasta Radomia

NewsyW czwartek 17.11.2011 roku odbyło się pierwsze nadzwyczajne spotkanie Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia, które miało charakter organizacyjny.
W środę 23.11.2011 roku odbyło się drugie spotkanie PMMR. Podczas zebrania przeprowadzono wybory uzupełniające na sekretarza parlamentu, który zrezygnował z tego stanowiska, jak również z mandatu poselskiego. Na sesji obecny był wiceprezydent Radomia Ryszard Fałek,

Dzień Patrona w naszej szkole

NewsyW dniu 29 listopada 2011 r., a więc w rocznicę wybuchu powstania listopadowego, przygotowano w naszym gimnazjum uroczystości poświęcone pamięci ks.Adama Jerzego Czartoryskiego, patrona PG 2.
Książę Czartoryski był synem Izabeli i Adama Kazimierza Czartoryskich. W młodości przebywał na dworze rosyjskim i przyjaźnił się z carewiczem Aleksandrem. Przez dwa lata pełnił nawet funkcję rosyjskiego ministra spraw zagranicznych. Następnie jego drogi z carem i z Rosją się rozeszły, przynajmniej na gruncie politycznym.