Międzyszkolne konkursy recytatorski i ortograficzny.

Międzyszkolne konkursy recytatorski i ortograficzny.13 lutego wytypowani uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Walentynkowym Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych, który odbył się w VII L. O. im. K. K. Baczyńskiego w Radomiu. Różnorodne wiersze recytowali uczniowie: Aleksandra Pluta kl. III e, Aleksandra Gorczyca kl. II d, Robert Buczkowski kl. III a.

Wprowadzenie dziennika elektronicznego

Drodzy Państwo.

Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo uczniów, nasza szkoła postanowiła wdrożyć SYSTEM KONTROLI FREKWENCJI I POSTĘPÓW W NAUCE, który umożliwi Państwu bieżącą kontrolę frekwencji i postępów w nauce dzieci.
Za pomocą SERWISU każdy Rodzic będzie mógł bezpłatnie korespondować z dowolnym nauczycielem, odczytywać ogłoszenia szkolne oraz korzystać z pomocy technicznej. Wystarczy zalogować się na stronie https://dziennik.librus.pl oraz wpisać swój LOGIN i HASŁO.

Szkolny Konkurs Recytatorski

Szkolny Konkurs RecytatorskiDom Kultury „Idalin”w Radomiu we współpracy z Oddziałem Okręgowym Towarzystwa Kultury Teatralnej w Radomiu zapraszają na eliminacje 29. Małego Konkursu Recytatorskiego Radom 2012
Mały Konkurs Recytatorski odbywa się w ramach 57.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej.
Biblioteka PG nr 2 wraz z nauczycielami języka polskiego zaprasza wszystkich uczniów do udziału w szkolnych eliminacjach do tego konkursu.

Konkurs chemiczny PINGWIN

NewsyDnia 1 grudnia 2011 r. w naszej szkole został przeprowadzony po raz kolejny Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Pingwin z chemii. W bieżącym roku wzięło w nim udział 17 uczniów. Każdy z nich wypełnił test składający się z pytań z zakresu trzyletniego programu nauczania chemii w gimnazjum. W całej Polsce w konkursie z tego przedmiotu uczestniczyło 1031 gimnazjalistów. Dwaj nasi uczniowie: Mateusz Żaczko i Oskar Bazydło (klasa IIIA) zajęli ex aequo 19 miejsce.

Czesław Miłosz - człowiek i poeta

Czesław Miłosz - człowiek i poeta2 lutego 2012 r. w PG 2 odbył się kolejny z cyklu konkursów poświęconych życiu i twórczości Czesława Miłosza. Tym razem sprawdzano wiedzę teoretyczną gimnazjalistów w trzech obszarach: Miłosz – miejsca, Miłosz – ludzie, Miłosz- nagrody. Konkurs miał formę testu, krzyżówki oraz rozsypanki. Największą wiedzą o polskim nobliście wykazały się Anna Bojek i Daria Bogucka z kl. 2 e, które zajęły równorzędnie I miejsce. Miejsce II przypadło Aleksandrze Gorczycy z kl. 2d. Laureatki otrzymały cząstkowe oceny celujące i bardzo dobre z języka polskiego oraz wzorowe zachowanie a także słodki upominek i cenne punkty w turnieju Mistrz Języka Polskiego.
Konkurs przygotowały: p. M.Rosińska, p. Agnieszka Mężyk

Oprac.am

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę - eliminacje regionalne

Newsy2 lutego 2012 r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Słowackiego 17 w Radomiu odbyło się podsumowanie eliminacji regionalnych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.

Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Czesława Miłosza

Newsy2 lutego 2012 r. (czwartek - zmiana daty!) o godz.14.30 w sali 018 Publicznego Gimnazjum nr 2 odbędzie się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Cz.Miłosza. Pytania dotyczyć będą:
-miejsc związanych z życiem poety,
-nagród literackich, jakie zdobył,
-debiutanckich wierszy, tomików poetyckich oraz esejów i powieści.

Apel do Rodziców

NewsySzanowni Państwo!

26 maja w naszej szkole po raz pierwszy odbędzie się festyn rodzinny pod hasłem „Rodzinne Ustronie – łączymy pokolenia”. Jest to bardzo ważne przedsięwzięcie wymagające przede wszystkim dużych nakładów finansowych, które nie odbędzie się bez Państwa pomocy.