Installing

Akcja "Czysty Radom"

Akcja "Czysty Radom"21 kwietnia 2012r. Koło Ekologiczne wraz z opiekunem p. Małgorzatą Szester brało udział w akcji „Czysty Radom”. Podstawowym zadaniem młodzieży było zbieranie odpadów na terenie przyszkolnym(Gagarina 19) oraz w okolicy.

Uczniowie zebrali 45 worków śmieci. Do najciekawszych znalezisk zaliczono: plastikowe krzesło, kask motocyklisty, niekompletny telefon komórkowy, toster, rurę do odkurzacza, czapkę, szalik, czajnik, ogromną ilość opakowań szklanych, opakowań plastikowych, pudełek po papierosach, puszki.

Mamy nadzieję, że choć trochę uprzątnęliśmy Ziemię z okazji jej święta, przypadającego 22 kwietnia.

Każdy z nas może brać udział w takich przedsięwzięciach. Chętnych zapraszamy do współpracy .

II Szkolny Konkurs Chemiczny 'Ja Cię sole'

Newsy12 kwietnia 2012 roku odbył się w naszym gimnazjum II Szkolny Konkurs Chemiczny „ Ja Cię sole”, którego organizatorem była p. Małgorzata Szester.

Brało w nim udział 17 uczniów klas III. Najwięcej punktów otrzymali:

I miejsce – Aleksandra Amanowicz kl. IIIb

II miejsce – Martyna Mnich kl. IIIb

III miejsce – Katarzyna Minda kl. IIIb

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie chemicznym w przyszłym roku.

Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych w Warszawie

Newsy28 maja 2012 roku w pięknych przestrzeniach Zamku Królewskiego w Warszawie nastąpiło uroczyste podsumowanie projektów edukacyjnych, realizowanych przez uczniów z całej Polski. Wśród nich znaleźli się członkowie koła historycznego Publicznego Gimnazjum nr 2 w Radomiu: Anna Bojek, Faustyna Sadownik, Daria Bogucka i Milena Miłkowska.

Nasza szkoła będzie na Pikniku Naukowym!

Program Festynu Rodzinnego "Łączymy Pokolenia"

NewsyDostępny jest już program festynu rodzinnego Łączymy pokolenia, który odbędzie się dnia 26 maja 2012. Można go pobrać klikając na poniższych odsyłaczach:
Program w formacie DOC
Program w formacie PDF

Dzień Otwarty'2012

NewsyW naszym gimnazjum, jak co roku, odbył się Dzień Otwarty. Tym razem pod hasłem: Poznaj swoje możliwości. Dlatego 18 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w naszych progach uczniów klas 6 z PSP 23, PSP 28, PSP 31 i PSP 9. Mam nadzieję, że podobały Wam się rozgrywki sportowe, prezentacje naukowe, wystawa zwierząt, przedstawienia teatru i kabaretu oraz to, co przygotowały koła zainteresowań, Samorząd i Klub Wolontariatu. Wszystkie te piękne chwile zostały utrwalone przy pomocy aparatu fotograficznego. Efekty pracy wszędobylskich fotoreporterów już na naszej stronie … Szukajcie się :)

Krok w lepsze jutro

NewsyW naszej szkole rusza projekt "Krok w lepsze jutro – zajęcia dodatkowe i wyrównawcze dla uczniów/uczennic radomskich gimnazjów w latach 2011-2013” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Celami projektu są rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.

29 Ogólnopolski Mały Konkurs Recytatorski

NewsyMiło nam donieść, że uczennica kl.3 E Ola Pluta została nagrodzona w 29 Ogólnopolskim Małym Konkursie Recytatorskim, organizowanym przez Towarzystwo Kultury Teatralnej, którego finał odbył się 13 kwietnia 2012r w Domu Kultury "Amfiteatr" w Radomiu. Młoda i niezwykle utalentowana artystka zaprezentowała "Szminkę" Haliny Poświatowskiej. Opiekunem Oli była pani Małgorzata Rosińska-nasz szkolny bibliotekarz.