Installing

Dzień Patrona w naszej szkole

NewsyW dniu 29 listopada 2011 r., a więc w rocznicę wybuchu powstania listopadowego, przygotowano w naszym gimnazjum uroczystości poświęcone pamięci ks.Adama Jerzego Czartoryskiego, patrona PG 2.
Książę Czartoryski był synem Izabeli i Adama Kazimierza Czartoryskich. W młodości przebywał na dworze rosyjskim i przyjaźnił się z carewiczem Aleksandrem. Przez dwa lata pełnił nawet funkcję rosyjskiego ministra spraw zagranicznych. Następnie jego drogi z carem i z Rosją się rozeszły, przynajmniej na gruncie politycznym.

EF Education First - Konkurs języka angielskiego

NewsyW dniu 23.11.2011 nasza szkoła rozpoczęła udział w konkursie wiedzy z języka angielskiego skierowanego do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs jest organizowany przez EF Education First – światowego lidera specjalizującego się w szkoleniach językowych, podróżach edukacyjnych oraz wymianach naukowych.

Konkurs języka angielskiego

NewsyW dn. 05.10.2011r. odbył się etap szkolny konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. W konkursie uczestniczyło 55 uczniów naszej szkoły, do etapu rejonowego zakwalifikowała się, jako jedna z 14 osób z terenu byłego województwa radomskiego, uczennica klasy 3 B – Barbara Zabirzewska – z wynikiem 60 pkt., czyli wymagane 85%. Opiekunem Basi jest pani Małgorzata Sałaj. W dn. 05.11.2011r. odbył się etap rejonowy, którego ostateczne wyniki poznamy 21.11.2011r. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Zespół nauczycieli języka angielskiego

Zjazd Miłośników Fantastyki Falkon'2011

NewsyW dniach 10-13 listopada 2011 odbył się w Lublinie Zjazd Miłośników Fantastyki Falkon - coroczna impreza, na której miłośnicy fantastyki spotykają się, by wysłuchać licznych prelekcji, porozmawiać z autorami książek i pograć w różne gry, ale również by spotkać się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach z całej Polski. Falkon to jeden z największych zjazdów tego typu - w tym roku przybyło nań ponad dwa tysiące osób. Z naszej szkoły pojechali zarówno członkowie Klubu Gier Fabularnych będący jeszcze uczniami PG 2, jak i absolwenci. Wkrótce w galerii znajdą się zdjęcia (jak tylko je uporządkuję), a na razie polecam odwiedzenie strony www.radomnews.pl, gdzie też o naszym wyjeździe napisali ;)

Projekt Socrates Comenius

NewsyW bieżącym roku szkolnym w naszej szkole zostały podjęte działania mające na celu rozpoczęcie trzyletniej współpracy ze szkołami z Turcji, Niemiec, Włoch oraz Finlandii w ramach programu Socrates Comenius.

Nasi górą!

Newsy27 października 2011r. w Domu Kultury Idalin odbył się finał konkursu recytatorskiego, poświęconego pamięci Tadeusz Borowskiego, poety i prozaika, znanego młodzieży głównie z opowiadań obozowych zgromadzonych w zbiorze "Pożegnanie z Marią". Uczestnicy konkursu odkrywali przede wszystkim poetyckie oblicze autora. Jury podkreśliło szczególną trudność stojącą przed gimnazjalistami, którzy musieli zmierzyć się z doświadczeniem człowieka poranionego przez historię. Jury nie przyznało pierwszej nagrody. Wręczyło za to dwa miejsca drugie. Jedno z nich zajęła uczennica naszej szkoły Aleksandra Gorczyca z kl. II d. Opiekunem Oli jest pani Marzena Wasilewska.
Wyróżnienie otrzymała ponadto Milena Miłkowska z kl. II e. Wyniki konkursu przyjęliśmy z ogromną satysfakcją, konkurowaliśmy bowiem z najlepszymi gimnazjami w mieście: PG nr 6 im. J.Kochanowskiego, PG nr 3, PG nr 14, PG nr 11.

Zebrania z rodzicami

NewsyDnia 15 listopada 2011 (wtorek) o godzinie 1700odbędą się w naszej szkole zebrania z rodzicami.

1a - s.103
1b - s.206
1c - s.017
1d - s.110
1e - s.209

2a - s. 207
2b - s. 202
2c - s. 208
2d - s. 016
2e - s. 109

3a - s.108
3b - s.203
3c - s.015
3d - s.205
3e - s.111
3f - s.102
3g - s.201

Pierwsze spotkanie Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia

NewsyW poniedziałek 24.10.2011r. odbyło się pierwsze spotkanie Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia, który rozpoczął swoją XIV kadencję. Na zebraniu w Urzędzie Stanu Cywilnego nowi posłowie składali przysięgę sumiennej pracy dla dobra naszego miasta. Spotkanie miało charakter organizacyjny – dokonano wyboru marszałka Parlamentu, trzech wicemarszałków i sekretarza.