Installing

Zjazd Miłośników Fantastyki Falkon'2011

NewsyW dniach 10-13 listopada 2011 odbył się w Lublinie Zjazd Miłośników Fantastyki Falkon - coroczna impreza, na której miłośnicy fantastyki spotykają się, by wysłuchać licznych prelekcji, porozmawiać z autorami książek i pograć w różne gry, ale również by spotkać się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach z całej Polski. Falkon to jeden z największych zjazdów tego typu - w tym roku przybyło nań ponad dwa tysiące osób. Z naszej szkoły pojechali zarówno członkowie Klubu Gier Fabularnych będący jeszcze uczniami PG 2, jak i absolwenci. Wkrótce w galerii znajdą się zdjęcia (jak tylko je uporządkuję), a na razie polecam odwiedzenie strony www.radomnews.pl, gdzie też o naszym wyjeździe napisali ;)

Projekt Socrates Comenius

NewsyW bieżącym roku szkolnym w naszej szkole zostały podjęte działania mające na celu rozpoczęcie trzyletniej współpracy ze szkołami z Turcji, Niemiec, Włoch oraz Finlandii w ramach programu Socrates Comenius.

Nasi górą!

Newsy27 października 2011r. w Domu Kultury Idalin odbył się finał konkursu recytatorskiego, poświęconego pamięci Tadeusz Borowskiego, poety i prozaika, znanego młodzieży głównie z opowiadań obozowych zgromadzonych w zbiorze "Pożegnanie z Marią". Uczestnicy konkursu odkrywali przede wszystkim poetyckie oblicze autora. Jury podkreśliło szczególną trudność stojącą przed gimnazjalistami, którzy musieli zmierzyć się z doświadczeniem człowieka poranionego przez historię. Jury nie przyznało pierwszej nagrody. Wręczyło za to dwa miejsca drugie. Jedno z nich zajęła uczennica naszej szkoły Aleksandra Gorczyca z kl. II d. Opiekunem Oli jest pani Marzena Wasilewska.
Wyróżnienie otrzymała ponadto Milena Miłkowska z kl. II e. Wyniki konkursu przyjęliśmy z ogromną satysfakcją, konkurowaliśmy bowiem z najlepszymi gimnazjami w mieście: PG nr 6 im. J.Kochanowskiego, PG nr 3, PG nr 14, PG nr 11.

Zebrania z rodzicami

NewsyDnia 15 listopada 2011 (wtorek) o godzinie 1700odbędą się w naszej szkole zebrania z rodzicami.

1a - s.103
1b - s.206
1c - s.017
1d - s.110
1e - s.209

2a - s. 207
2b - s. 202
2c - s. 208
2d - s. 016
2e - s. 109

3a - s.108
3b - s.203
3c - s.015
3d - s.205
3e - s.111
3f - s.102
3g - s.201

Pierwsze spotkanie Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia

NewsyW poniedziałek 24.10.2011r. odbyło się pierwsze spotkanie Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia, który rozpoczął swoją XIV kadencję. Na zebraniu w Urzędzie Stanu Cywilnego nowi posłowie składali przysięgę sumiennej pracy dla dobra naszego miasta. Spotkanie miało charakter organizacyjny – dokonano wyboru marszałka Parlamentu, trzech wicemarszałków i sekretarza.

Warsztaty eTwinning - podsumowanie

Newsy21 października 2011r. odbyły się w naszej szkole warsztaty programu eTwinning.Do PG nr 2 przyjechali uczniowie z PSP 17 wraz z nauczycielami - koordynatorami projektów eTwinning: p.Barbarą Kogut, p.Moniką Górecką-Grzywacz i p.Moniką Dudek - ambasadorką e-Twinningu w województwie mazowieckim. Uczniowie PSP 17 od kilku lat działają aktywnie w programie eTwinning, odnosząc duże skucesy.

Wybory do Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia

Newsy

Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Radomia z września 2009r. w dniu 17 października odbyły się w naszej szkole wybory posła XIV kadencji Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia.

W wyborach startowały dwie osoby – uczniowie klas trzecich – Maria Kordys z klasy 3e i Damian Kopania z klasy 3a.

Warsztaty e-twinning

NewsyW naszej szkole odbędą się warsztaty e-twinning prowadzone przez młodzież oraz opiekunów projektów e-twinning z PSP 17

e-Twinning jest to łączenie i współpraca bliźniaczych przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli.

Adresatami spotania w naszej szkole są nauczyciele i młodzież PG nr 2
Termin: 21 października 2011 r. (piątek)
Godz. 12.25 (I grupa) Godz.13.25 (II grupa)
Miejsce: Sala Widowiskowa PG 2