MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁKĘ SIATKOWĄ

Zakończyły się Mistrzostwa Publicznego Gimnazjum nr 2 w Piłkę Siatkową o Puchar Dyrektora Szkoły. Brało w nich udział 11 zespołów: 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 2c, 3a, 3b dziewczęta, 3b chłopcy, 3c, 3d.
W finale o trzecie miejsce drużyna 1d pokonała dziewczęta z 3b. Brązowi medaliści grali w następującym składzie: Maja Wiśniewska, Justyna Nowak, Natalia Kalita, Natalia Jędrzejczyk, Piotr Włodarz, Wojciech Sołśnia, Dawid Nazarczuk, Mikołaj Jastrzębski.
W finale o pierwsze miejsce zespół 3a wygrał z 2b. Klasa 2b czyli Wicemistrzowie Szkoły reprezentowani byli przez siatkarzy: Maciej Winiarski, Oskar Szcześniak, Maciej Przybysławski, Filip Kozłowski, Kacper Kowalski, Jonasz Kaczmarski, Kacper Bednarski. Mistrzowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Piłce Siatkowej w roku szkolnym 2016/17 to: Julia Strzałkowska, Maciej Żuchowski, Adam Łoboda, Kacper Stępniewski, Kacper Jastrzębski i Kacper Dziubek.
Gratulujemy wszystkim, zarówno zwycięzcom, jak i pozostałym siatkarzom i siatkarkom, którzy uczestniczyli w walce „fair play”, bo… „ważny jest nie triumf lecz walka, istotą sportu nie jest zwyciężać lecz toczyć rycerski bój” /Pierre de Coubertin/. Zapraszamy do galerii zdjęć :)

Mazowiecki program stypendialny

Szanowni Państwo,
Informujemy o kolejnej edycji mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych.
O stypendium mogą się ubiegać uczniowie, którzy spełniają następujące warunki:

Finał projektu POCZYTAJMY! Spotkanie poetyckie z Joanną Witkowską

19 maja odbył się finał projektu edukacyjnego PoczytajMY!, który realizowały przez cały rok szkolny uczennice kl.2f oraz uczniowie klasy 1b. W tym celu już we wrześniu 2016 r. powstał Szkolny Klub Czytelniczy pod nazwą „Klub Szkolnego Mola”. Uczniowie co miesiąc przygotowywali spotkania z książką dla dzieci z Publicznego Przedszkola nr 10 im. Jana Brzechwy przy ul.Osiedlowej. Nawiązali również współpracę z PSP 23, by spotkać się z szóstoklasistami i porozmawiać o głośnej książce „Za niebieskimi drzwiami” Marcina Szczygielskiego.

ZAWODY SPORTOWE W RINGO

W maju odbyły się wewnątrzszkolne i międzyszkolne zawody w ringo. Reprezentacja naszej szkoły dzielnie walczyła w Mistrzostwach Radomia Szkół Gimnazjalnych rozgrywanych w tej dyscyplinie sportowej, ale w meczu o medale uległa 2:3 reprezentacji PG nr 13 i uplasowała się tuż za podium.
Zawody wewnątrzszkolne były rozgrywane z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców w formie jednodniowych turniejów singlowych.
W kategorii dziewcząt dwie zawodniczki zdobyły ex aequo tytuł Mistrza Ringo: Zuzanna Węgrzecka z kl.3b i Julia Strzałkowska z kl.3a. Kolejne dwie uczennice zostały równorzędnie wicemistrzyniami: Aleksandra Kalita z kl.3b i Oliwia Kopyt z kl.3a. Natomiast Adrianna Modrzejowska z kl.3b uplasowała się na trzeciej pozycji.
W kategorii chłopców także mamy dwóch Mistrzów Ringo, są to uczniowie klasy 2d: Jan Świgoń i Maksymilian Wójcik. Wicemistrzami zostali Jakub Święcicki 2d i Adam Łoboda 3a, a Kacper Stępniewski zajął trzecie miejsce w wewnątrzszkolnym turnieju ringo. Gratulujemy :)

Radomski Piknik Naukowy

Piknik z okazji Dnia Dziecka

XIX Gimnazjalny Rajd Survivalowy

Informujemy wszystkich uczniów, że w dniach 05 - 07 czerwca 2017r. ( poniedziałek, wtorek, środa) 2017 r. odbędzie się już XIX Rajd Survivalowy. Trasa rajdu przebiegać będzie następująco:
I dzień –Bartodzieje. PKP –Lisów – rz. Radomka(tama) – Marcelów –Wsola –Wielogóra (ul. Północna - nocleg) - ok. 10km
II dzień –Wielogóra (ul. Północna) - (zajęcia w obozie lub wyjście nad rzekę Radomkę w zależności od pogody ) – ok. 5 km
III dzień -Wielogóra (ul. Północna) - Wielogóra - Grabina -– - Wincentów - Lesiów PKP - ok. 4 km
Spotkanie przedrajdowe 01 czerwca (czwartek) o godz. 14.15 w sali 210.
Dla przypomnienia informacji przekazanych na spotkaniu polecamy serwis naszego koła SKKT rajdy survivalowe
Jeśli są jakieś pytania dotyczące rajdu proszę zadawać na naszej księdze gości. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej :)
Regulamin i harmonogram rajdu czytaj

Projekt eTwinning

Od 08.05.2017 do 12.06.2017 w naszej szkole realizujemy zatwierdzony już projekt eTwinning pt. Share my Room and Hobbies.
Współpracujemy z pięcioma europejskimi krajami. Naszymi partnerami są rówieśnicy z Hiszpanii, Bułgarii, Portugalii, Rumunii i Chorwacji.
Projekt umożliwi nam poznanie naszych kolegów i koleżanki z państw współpracujących, ponieważ opowiemy sobie nawzajem o zainteresowaniach, domu, przyjaciołach, rodzinie i czasie wolnym w krótkich, maksymalnie trzyminutowych filmikach. Na specjalnie do tego celu utworzonej platformie (twinspace) będziemy zamieszczać swoje nagrania oraz oglądać wypowiedzi innych.Będziemy mogli też porównać nasze style życia, domy, otoczenie itd.
Mamy nadzieję nawiązać trwałe kontakty, a może nawet przyjaźnie!
Traktujemy ten projekt jak przygodę życia!
Dostęp do filmików, dyskusji i całej platformy będą mieć tylko uczniowie i nauczyciele zaangażowani w projekt, ale po jego zakończeniu uchylimy nieco rąbka tajemnicy.Zapraszamy do galerii zdjęć po zakończeniu projektu, tj. po 12.06.2017r.
Koordynatorki projektu: p. Elwira Mortka, p. Małgorzata Sałaj, p. Justyna Mazurek.