Installing

Konkurs poetycki roztrzygnięty

NewsyW czwartek dn. 15.03.2018r. rozstrzygnięto międzyszkolny konkurs poetycki. Laureatami zostali:
Maria Oroń PSP nr 17
Natasza Kraszewska PSP nr 26
Patrycja Maj PSP nr 26
Nina Narożnik PSP nr 26
Agnieszka Jastrzębska PSP nr 22
Oliwia Bańkowska PSP nr 22
Wiktoria Płochocka VII LO

Zapraszamy wszystkich laureatów i opiekunów na spotkanie z poetką Magdaleną Krzesicką, które odbędzie się dn. 23.03.2018r. o godz 11.20 w klubie szkolnym PSP nr 11 ul. Gagarina 19.
Podczas spotkania zostaną wręczone dyplomy i nagrody za zajęcie I, II i III miejsca oraz wyróżnienia.

Organizatorki

Bal karnawałowy

W sobotę 10 lutego 2018r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się bal karnawałowy dla dzieci z osiedla Ustronie. Kolorowe stroje zaproszonych gości i gospodarzy, atrakcyjne zabawy i tańce tworzyły wspaniałą i niezapomnianą atmosferę . Bajkowa scenografia zachęcała do robienia pamiątkowych zdjęć.

Konkurs Recytatorski

NewsyW piątek 16.03.2018r. odbył się szkolny konkurs recytatorski Poezja Magdaleny Krzesickiej. Licznie zgłosili się uczniowie z klas 2e, 3a i 3c. Jury w składzie: B. Koptas, M. Rosińska i B. Wójcik wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – Konrad Derleta
II miejsce – Natalia Spólna
III miejsce – Natalia Bruch

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział pozostałym uczestnikom konkursu.

XVI Regionalny Konkurs Ortograficzny

NewsyUczeń klasy 2e Bartłomiej Kietla zajął III miejsce w XVI Regionalnym Konkursie Ortograficznym. Gratulujemy uczniowi oraz opiekunce p. B. Wójcik i życzymy dalszych sukcesów.

Dni otwarte w naszej szkole

Poznajemy Ojcowiznę

W środę 28 lutego w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury odbyła się uroczystość podsumowania powiatowego ( regionalnego) etapu Ogólnopolskiego Konkursu „ Poznajemy Ojcowiznę” organizowanego od dwudziestu lat przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
W kategorii wiekowej 13- 16 lat, za indywidualną pracę "Moja rodzina- moje dziedzictwo", drugą nagrodę odebrał Krzysztof Dąbrowski z klasy II a. Praca Krzysztofa, opowiadająca niezwykłe życie jego pradziadka - wynalazcy, zostanie teraz zaprezentowana w Warszawie, w trakcie finałowej rywalizacji prac nadesłanych z terenu całej Polski.
Gratulujemy dotychczasowego sukcesu i trzymamy kciuki za kolejny etap!

W roli głównej – Kobieta

„ W roli głównej – Kobieta” zawodoznawczy projekt edukacyjny realizowany w PSP nr 11.
W marcu, w naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny skierowany do całej społeczności szkolnej. W ramach przedsięwzięcia rozwijamy zainteresowania naszych uczniów, rozwijamy umiejętności komunikacji interpersonalnej, propagujemy postawy przedsiębiorcze.
W ramach projektu w naszej szkole odbywają się spotkania z kobietami związanymi z lokalnym rynkiem pracy, reprezentującymi różne środowiska,
z kobietami odnoszącymi sukcesy i realizującymi się w różnych przestrzeniach.
1 marca 2018 odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „ W roli głównej – Kobieta”. Gościliśmy panie; vicedyrektor Biblioteki Miejskiej dr Agatę Morgan oraz Dorotę Prawdę z filii nr1 Biblioteki Miejskiej.
Pani Agata Morgan przygotowała dla naszych uczniów szereg ciekawych informacji na temat kobiet, które zapisały się w historii naszego miasta. Zaprezentowała sylwetki Marii Kelles – Krauz oraz Marii Walewskiej , mówiła
o prawach kobiet, o ich pasjach, zainteresowaniach, wyborach życiowych,
o czasach w jakich żyły i pracowały.
Pani Dorota Prawda zaprezentowała ofertę filii biblioteki przy ulicy Osiedlowej. Nasi uczniowie ze spotkania wyszli bogatsi w informacje dotyczące działalności politycznej, społecznej, oświatowej mieszkanek Radomia
z pierwszej połowy XX wieku.
Przed nami kolejne spotkanie.
- zobacz zdjęcia

Cała Polska Czyta Dzieciom

W I semestrze roku szkolnego 2017/2018 gimnazjaliści włączyli się do akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Przygotowano projekt edukacyjny ,,Gimnazjaliści czytają młodszym kolegom’’ pod kierunkiem p. B. Wójcik i p. J. Łyżwińskiej, skierowany do uczniów klasy 0 naszej szkoły. Dzieci chętnie słuchały fragmentów najpiękniejszych bajek i ulubionych wierszy z dzieciństwa starszych kolegów. zapraszamy do galerii